Fotbal

Drogba: Chci hrát v Chelsea až do konce kariéry

Londýnská Chelsea se může spolehnout na to, že když bude mít zájem, může dál spoléhat v útoku na útočníka Didiera Drogbu

Ten se nechal slyšet, že v londýnském klubu klidně ukončí kariéru. Něco podobného řekl útočník z Pobřeží slonoviny poprvé od chvíle, kdy před čtyřmi lety zahájil své působení na Stamford Bridge.


Kanonýr, který se léčí ze zranění po zápase Ligy mistrů s rumunským CFR Kluž, poznamenal, že se v klubu nyní cítí skvěle. Třicetiletému hráči vyprší kontrakt v klubu za dva roky, Drogba se však netají tím, že by neváhal s jeho prodloužením.


Přitom to není tak dlouho, co veřejnosti prostřednictvím médií oznámil, že tato sezona je v Anglii jeho poslední. "Ano, řekl jsem to, ale bylo to řečeno v určitém kontextu. Když čtete knihu, také se nemůžete soustředit na jednu její část a zbytek nechat bez povšimnutí. O odchodu z klubu jsem mluvil v době, kdy jsem se tam necítil dobře," poznamenal Drogba.

Za Chelsea kope už od roku 2004

Chelsea se upsal v červenci 2004, kdy za něj londýnský klub zaplatil do kasy francouzského Marseille 24 miliónů liber. Když byl zdravotně v pořádku, tak na hřišti řádil a ničil svými góly soupeře.


Jenže v posledním období strádá, když jej hodně trápí zranění. Také se dlouho nemohl smířit s tím, že z klubu odešel portugalský trenér José Mourinho. Jenže právě když Drogba prožíval těžké období a pomýšlel na odchod, přišli zástupci Chlesea a dali mu jasně najevo: "Jsi jedním z našich nejlepších hráčů, neodcházej."

V Chelsea je hodně šťastný

A tak měl útočník o čem přemýšlet. "Uvědomil jsem si, že kdybych Chelsea opravdu opustil, nemusel bych jinde najít to, co v tomhle klubu mám," řekl Drogba. "Změn se samozřejmě nebojím, ale v Chelsea jsem teď vážně šťastný. A chtěl bych tady hrát tak dlouho, jak jen to půjde. Třeba tu i ukončit kariéru."

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události