Motorsport

Hamilton: Pod tlakem bude Massa, ne já

Lewis Hamilton tvrdí, že Felipe Massa bude sice mít při Velké ceně Brazílie výhodu domácího prostředí, ale také bude pod velkým tlakem.

Pilot stáje McLaren, který jde do rozhodujícího souboje o titul mistra světa formule 1 s náskokem sedmi bodů, si myslí, že výhoda domácího prostředí může být pro Massu dvojsečnou zbraní."Bývalý pilot Nigel Mansell kdysi tvrdil, že domácí publikum člověka zrychlí o sekundu na jedno kolo. Nemyslím si, že je to úplně pravda, ale něco na tom určitě bude," souhlasí Hamilton.

Domácí publikum může pilota svazovat

"Dobře si vzpomínám, kolik podpory jsem cítil od diváků v Silverstone, když jsem vyhrál britskou Velkou cenu, a co to pro mě znamenalo," připomněl Angličan. "Vím, že Felipe je na svou Brazílii velmi hrdý a bude chtít před domácím publikem předvést co nejlepší výkon. Ale to všechno s sebou přináší obrovský tlak. Víte, že jste tady, abyste bavil lidi, a nechcete je zklamat. Za žádnou cenu je nechcete poslat domů s holýma rukama. To může svazovat," soudí Hamilton.

O víkendu v Číně získal už pátý letošní titul

Britský pilot v neděli v Číně podeváté v kariéře a popáté letos vyhrál. Třiadvacetiletému Hamiltonovi tak stačí, aby svůj McLaren přivedl do cíle na páté pozici a stane se nejmladším mistrem světa v historii F1, ať už Massa skončí jakkoli. Naproti tomu sedmadvacetiletý pilot Ferrari musí vyhrát nebo dojet druhý, přičemž Hamilton nesmí být lepší než šestý, respektive osmý. Žádný jiný pilot už šanci na titul nemá.

Massa bude mít v Brazílii velkou podporu

Massu bude na okruhu Interlagos podporovat stotisícová armáda příznivců, věřících, že jejich hrdina vybojuje titul, první pro Brazílii od roku 1991, kdy byl mistrem světa Ayrton Senna. Na trati se zase bude moci spolehnout na pomoc týmového kolegy Kimiho Räikkönena i Fernanda Alonsa z Renaultu, který otevřeně přiznal, že Hamiltona nemá rád.


Räikkönen Massovi svou "věrnost" dokázal při posledním podniku na okruhu v Šanghaji, kdy mu čtyři kola před cílem prakticky přenechal svou pozici.

Na důležitý okamžik z nedělního závodu se podívejte na videu.


Velká cena Brazílie, závěrečný podnik mistrovství světa F1, se koná v neděli 2. listopadu.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události