Hokej

Hokejista ze Žďáru napadl rozhodčího. Dva roky si nezahraje

Dohru u disciplinární komise mělo utkání 2. hokejové ligy mezi Žďárem nad Sázavou a Šternberkem.

Utkání bylo předčasně ukončeno poté, co domácí útočník Tomáš Doležal u trestné lavice inzultoval čárového rozhodčího. Svým zákrokem navíc rozpoutal bouři i v hledišti, do arbitrů se totiž pustili i fanoušci. 


Hlavního sudího zápasu Petra Úlehlu pak podle zápisu o utkání napadli při cestě do kabin. Další nepříjemností byla rozbitá šatna rozhodčích. Žďárský klub nyní může čekat další postihy od hokejového svazu.Předčasně ukončený zápas byl kontumován ve prospěch hostů a tvrdý dopad měl i na Doležala. Disciplinární komise mu totiž vyměřila trest až do poloviny roku 2010. 


"Pro mě to znamená konec kariéry. Až mi vyprší trest, bude mi sedmatřicet,“ říká.

Podle Doležala rozhodčí lže

Doležal vinu nepopírá, pozastavuje se ale nad faktem, jak byla jeho inzultace interpretována rozhodčími. "Strčil jsem ho hokejkou do zadku a byla to nehorázná klukovina. Jenomže on do zápisu uvedl, že jsem ho brutálně kopl bruslí do ledvin. A to je lež,“ tvrdí Doležal.


Své tvrzení však nemůže podložit jasným důkazem, z utkání totiž neexistuje žádný videozáznam. "Ale viděl to celý stadion. Ten tvrzení sudího potvrdí těžko, protože já jsem ho prostě nekopl,“ stojí si za svým Doležal, který se proti tvrdému trestu hodlá odvolat. "Doufám, že mě pozvou na disciplinární komisi, aby si také mohli poslechnout vyjádření druhé strany," dodal.


Když jsme kontaktovali inzultovaného sudího Jozefa Ježka, nechtěl se k situaci vyjadřovat. "Zprávu jsem zaslal na svaz ledního hokeje, stejně jako hlavní rozhodčí zápasu, a vše, co jsem tam uvedl, tak si za tím stojím," uvedl Ježek a dodal: "Hráč dostal odpovídající trest."

Klub stojí za hráčem

"Jednoznačně nesouhlasíme s výší trestu pro Tomáše Doležala, který je v nejvyšší možné sazbě a hlavně podle neodpovídající kvalifikace. Nešťastné plácnutí hokejkou po zadku rozhodčího Ježka není možné takto hodnotit a o nějakém zranění nemůže být ani řeči," stojí na oficiální webu Žďárského klubu. "Nehledě na to, že komise nevzala vůbec v úvahu hráčovu dosavadní naprostou bezúhonnost a výše trestu pro něj v jeho věku znamená prakticky konec hokejové kariéry. Z těchto důvodů doporučí vedení klubu Tomáši Doležalovi podat odvolání,“ píše se v prohlášení.

Dušan Vrbecký, jvl, hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události