Motorsport

Alonso na 99 procent zůstane v Renaultu

Dvojnásobný mistr světa by měl zprávu potvrdit v Brazílii.

Jeden z nejkvalitnějších pilotů F1 Fernando Alonso prohlásil, že je nyní na 99 procent jistý, za který tým bude v příští sezoně závodit, očekává se, že oznámí setrvání ve stáji Renault. Zprávu přinesl ve čtvrtek server f1-live.

O Alonsa je v F1 velký zájem

"Teď jsem si na 99 procent jistý, kde budu závodit příští rok. Po Velké ceně Brazílie se to každý dozví," řekl Alonso. Plány dvojnásobného mistra světa byly letos předmětem mnoha spekulací, mluvilo se o týmech Ferrari, Toyota, BMW Sauber, Red Bull, Honda, a dokonce i Toro Rosso. Teď je víceméně jasné, že Španěl zůstane v týmu Renault přinejmenším ještě jeden rok. Oficiální oznámení by mělo přijít během závodního víkendu, nebo krátce po Velké ceně Brazílie, která bude závěrečným závodem mistrovství světa.


Přestože stále zůstává ve hře angažmá ve stáji Honda, Alonso nedávno ocenil pokrok, který tým Renault od začátku sezony udělal. "Nikdo nemůže popřít, že jsme už zase konkurenceschopní," řekl Alonso, který s vozem Renault vyhrál Velkou cenu Singapuru a Velkou cenu Japonska. "Pokud moje vítězství v Singapuru bylo dílem štěstí, v Japonsku to bylo něco úplně odlišného, tam nebyl na trati žádný safety car," připomněl Španěl, že vítězství v prvním nočním závodě v historii F1 vytěžil ze situace způsobené výjezdem zaváděcího vozu, zatímco v Japonsku si ho zasloužil obezřetnou a taktickou jízdou.


"V polovině sezony jsme diagnostikovali a vyřešili problémy našich vozů a teď se nám práce začíná vyplácet," dodal sedmadvacetiletý Alonso, který získal dva tituly mistra světa v letech 2005 a 2006 jako pilot stáje Renault.

hrc, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události