Motorsport

F1: Barichello ještě nechce končit

Brazilský pilot vyvrací spekulace, že se na domácí půdě zúčastní poslední Velké ceny v kariéře.

Brazilský veterán, který letos na jaře překonal rekord Riccarda Patreseho a stal se pilotem, jenž v F1 odjel nejvíc závodů v historii, stále neví, zda mu tým Honda nabídne prodloužení smlouvy i pro rok 2009. Šestatřicetiletý Barrichello však odmítá myslet na to, že by závod, který se uskuteční příští neděli na jeho domácí půdě v Sao Paulu, měl být posledním z téměř dvou set sedmdesáti, které v F1 odjel.

Barichello: Budu fandit Massovi

"Rozhodně nevidím Brazílii jako svůj poslední závod," řekl Barrichello. "Je to prostě jen další Velká cena Brazílie, na kterou se těším, protože vždycky bývá fantastická. Člověk získá spoustu energie od fanoušků, jimiž bude okruh v Interlagosu doslova nacpaný. Budou fandit Felipemu Massovi, který bojuje o titul, ale také mně. A já chci zajet dobrý závod," tvrdí Brazilec.


Tým Honda ještě neoznámil složení jezdecké dvojice pro rok 2009. Mluví se o tom, že čeká na vyjádření dvojnásobného mistra světa Fernanda Alonsa, o něhož projevil velký zájem. Pokud by Alonso na nabídku japonské stáje kývnul, místo by mu musel uvolnit pravděpodobně právě veterán Barrichello. Druhým pilotem Hondy je Brit Jenson Button.


Barrichello zahájil svou kariéru v F1 v roce 1993 v týmu Jordan Hart. V roce 2000, kdy přestoupil do stáje Ferrari, začala jeho nejúspěšnější éra. Dělal sice týmovou dvojku Michaelu Schumacherovi, ale vyneslo mu to všech devět vítězství, které ve formuli 1 zaznamenal. V roce 2006 přestoupil do stáje Honda

hrc, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události