Hokej

Vyražené plexisklo v NHL zranilo diváky

Vyražené plexisklo v NHL zranilo diváky
Zdroj: tn.cz

VIDEO: V utkání Boston – Toronto se po nárazu dvou hráčů roztříštilo plexisklo na tisíce malých kousků. Ty zranily čtyři diváky i jednoho z hokejistů.

Byl to tvrdý souboj u mantinelu, jakých jsou v NHL stovky. Útočník Bostonu Milan Lucic přišpendlil na plexisklo Mike Van Ryna z Toronta. Jenže se nestalo to, co se obyčejně stává – že se oba hráči odrazí a diváci si pak pochvalují, jak blízko nich se tvrdý střet odehrál. Lucic totiž Van Ryna skrze plexisklo de facto prohodil.


Tvrzené sklo se rozlétlo na tisíce malých kousků, které začaly padat do diváků. „Okamžitě jsem se podíval přes rameno a viděl dva fanoušky, jak mají hlavu v dlaních,“ popisoval první chvilky po nárazu Milan Lucic. „Jenom jsem doufal, že budou v pořádku. Zaplatili hodně peněz za to, že mohli sedět na tak luxusních místech a nikdy nechcete, aby se fanouškům něco stalo.“


Podívejte se na video, jak celá situace vznikla a co se dělo po vyražení plexiskla:Dva z diváků museli být s řeznými ranami v obličeji převezeni do nemocnice, další dva měli škrábance na rukách, jak se ze sebe snažili smést kousky plexiskla. Úplně bez úhony nevyvázl ani útočník Toronta Van Ryn. Střepy mu zapadaly za dres a spoluhráči se mu je snažili vyndavat. „Neustále mě svědí celé tělo. Měl jsem pocit, že mi to sklo napadá úplně všude,“ říkal po zápase novinářům Van Ryn.


Zdroj: tn.cz


Zápas byl na deset minut přerušen, než pořadatelé namontovali na mantinel nové plexisklo.


Na plexisklo doplatila i Janet Gretzky


Něco podobného se kdysi stalo i manželce Wayna Gretzkyho. Při jednom ze zápasů, kdy hrál Great One za NY Rangers, se na ni zřítilo plexisklo po nárazu Ulfa Samuelssona. Musela být ošetřována a Gretky zápas kvůli jejímu zranění nedohrál.


Tehdy se všechno odehrálo takto:


tn.cz / Roman Jedlička
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události