Fotbal

VIDEO: Proč nehraje Kalouda?

VIDEO: Proč nehraje Kalouda?
Zdroj: tn.cz

Talentovaný záložník se v Rusku ztratil z očí. Proč to tak je, jsme zjišťovali za pomoci hráčova agenta Pavla Zíky.

Kam se poděl ten rychlonohý klučina s blonďatou kšticí na hlavě, jenž v dresu Brna motal hlavy snad všem soupeřovým zadákům? Hraje ještě vůbec? Momentálně nikoliv. Tahoun "stříbrné" dvacítky zápas co zápas usedá pouze na tribunu, odkud sleduje své spoluhráče.

Zradila ho třísla

12. března 2008 - v ten den se Kaloudovi otočil život o 360 stupňů. Věčně usměvavý záložník dal sbohem české lize a upsal se bohatému CSKA Moskva. Drtivá většina lidí mu to přála, ale našli se i tací, kteří ho od tak zásadního kroku zrazovali. “Nechoď tam, jsi ještě moc mladý a v Rusku si nekopneš,“ slyšel pesimismus svých blízkých. Kalouda je však neposlechl.


“Už mám takovou povahu. Když se k něčemu upnu, jdu za tím a už se toho nepustím,“ říká sám fotbalista, který je v Rusku už tři čtvrtě roku a stále sedí na tribuně, maximálně na lavičce. Ovšem ne proto, že by nebyl natolik kvalitní. Na jaře měl za úkol se hlavně aklimatizovat a v létě ho zbrzdilo nepříjemné zranění, které Kaloudovi vystavilo stopku až do konce sezony...

Na spadnutí bylo hostování v Santanderu

“Luboš měl smůlu. V srpnu se začal dostávat do sestavy áčka, navíc jsme byli s klubem dohodnutí na případném hostování ve španělském klubu Racing Santander. Jenže Luboš nastoupil k zápasu Ruského poháru a zranil se,“ poznamenává pro tn.cz hráčův agent Pavel Zíka.

Zíka: CSKA je tým plný hvězd!Bohužel je letos pravidlem, že se zdánlivě banální zdravotní problém českých záložníků změní v thriller o několika dějstvích. “Při zápase jsem udělal špatný pohyb a v třísle mi píchlo. Šel jsem s tím na operaci a myslel jsem si, že budu zase hned hrát. Jenže ta bolest se vracela,“ říká smutně Kalouda. 


“V září se vrátil na hřiště a zranění si obnovil. Navíc do toho dostal zánět,“ prozrazuje Zíka s tím, že to jeho klient nenesl lehce. “Tohle je pro každého sportovce nejhorší. Aklimatizuje se, konečně chytá ten vlak… a najednou přijde zranění. Naštěstí je Luboš optimista. Je to takový smíšek, věčně má dobrou náladu.“

O hráčově budoucnosti se rozhodne v zimě

Jedno je jisté, tuto sezonu už může Kalouda odepsat. Otázka je, co udělat pro to, aby si stejnou větu neříkal i na konci té příští (v Rusku se hraje systémem jaro – podzim). Nikde totiž není psáno, že až se exbrněnský záložník dá definitivně do kupy, přesídlí z tribuny na hřiště…


“Uvidíme, co bude. V zimě si sedneme s vedením klubu a jasně řekneme: Kalouda zůstává v CSKA, nebo půjde třeba někam na hostování,“ tvrdí Zíka. Ten je pevně přesvědčený, že dojde na první variantu. “Příprava je dlouhá dva měsíce a já si myslím, že si Luboše budou chtít nechat. Koneckonců, nedali za něj 150 milionů proto, aby seděl na lavičce nebo šel někam na hostování…“

Návrat do Česka? Podle Zíky nejkrajnější varianta

Zíkův argument zní sice rozumně, jenže nutno podotknout, že v zimě u týmu skončí trenér Valerij Gazzajev. A nikdo by se asi nedivil, kdyby si nový kouč přivedl do mužstva "své" lidi.


“Jsme renomovaná firma a nemá cenu říkat, že má Luboš 20 jiných nabídek a kluby se o něj přetlačují, tak to momentálně není... Zájem o něj ale je,“ podotýká Zíka s tím, že na stole i nadále leží nabídka Santanderu, situaci kolem Kaloudy dlouhodobě sonduje také řada českých klubů.


“Ale co se týče zimního přestupního období, tak nás ještě nikdo nekontaktoval, na to je příliš brzy. Luboš odtamtud odcházet nechce, návrat do Česka by byla ta nejkrajnější varianta,“ tvrdí Zíka.


Pokud by se tak ovšem stalo, fotbalista by se nejspíš vrátil do Brna. “Alespoň to předpokládám. Je to špičkový tým a Luboš odtamtud pochází. A jestli by raději nezamířil do Sparty? O ní není vůbec řeč,“ uzavřela hlavní tvář agentury Sport Invest.

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události