Fotbal

Kalouda: V zimě zaberu a prosadím se do základu!

Kalouda: V zimě zaberu a prosadím se do základu!
Zdroj: TN.cz

"Že přijde nový trenér? To je pro mě jen dobře," říká plavovlasý záložník.

Přínášíme vám exkluzivní rozhovor s Lubošem Kaloudou, který pro tn.cz povrdil, že je v Rusku spokojený: "CSKA je špičkový klub a nikam odsud utíkat nehodlám!"

Luboši, od srpna jste nehrál kvůli zranění. Jak jste na tom po zdravotní stránce právě teď?
Dneska jsem měl poslední zátěžový trénink a od soboty budu zase trénovat s mančaftem. Uvidíme, co to bude dělat. V úplně plné zátěži jsem nebyl, ale při běhání mě to nebolelo, a tak věřím, že už to snad bude dobré.

Co přesně vám vlastně bylo?
Přesně to nevím ani já (směje se). Při zápase jsem udělal špatný pohyb a píchlo mě v třísle, první diagnóza byla, že tam vznikla nějaká dírka. Bylo nutné ji operativně vyřešit takovou síťkou, aby ta vaziva srostla a tříslo drželo. Alespoň tak mi to bylo vysvětleno…

Stalo se vám to v srpnu a nyní je konec října. Napadlo vás tehdy, že by vás toto zranění mohlo vyřadit na tak dlouhou dobu?
Vůbec ne. Myslel jsem si, že mi pomůže operace a já budu moct hned hrát. Krátce po tom to bylo sice dobré, jenže postupně se bolest vracela a byla větší a větší. Dost mě to omezovalo – nemohl jsem pořádně běhat ani vystřelit. Řekl jsem to trenérovi a ten mě poslal hrát za béčko. V jednom zápase mě to ale rozbolelo už opravdu hodně, a tak jsme jeli s koučem na sono vyšetření. No a tam se ukázalo, že v tom mám zánět.

Agent Pavel Zíka se nechal slyšet, že vás nepříjemné zranění postihlo zrovna v době, kdy jste měl reálnou šanci prosadit se do základní sestavy…
Takový je už fotbal. Nevyberete si, kdy na vás přijde zranění. Ale samozřejmě mě to mrzelo. V té době se totiž mančaftu příliš nedařilo a šanci začali dostávat mladí hráči. A s nimi se to změnilo, výsledky týmu se rázem obrátili k lepšímu a začalo se vyhrávat. Nyní jsou fanoušci úplně nadšení – máme sérii dvanácti zápasů bez porážky a hrajeme nádherný fotbal s kopou gólů. A já jsem jen rád, ž tomu mladí kluci hodně pomohli.

Neříkáte si ale občas: “Na jejich místě jsem teď měl být já…“
Přiznávám, že tohle ve mně trochu převládá. Ale snažím se myslet do budoucna. Vím, že tahle sezona pro mě díky zranění skončila, a já se musím připravit na tu nadcházející. Když budeme předvádět i nadále takové výkony jako teď, probojujeme se do Ligy mistrů, což je sen každého fotbalisty. A hlavně ten můj, už odmalička totiž toužím po tom nastoupit na trávník a slyšet tu krásnou písničku, která hraje před každým zápasem Ligy mistrů. Pro tohle fotbal hraju.

Z vašeho hlasu čiší optimismus. Jste tedy pevně rozhodnutý, že z Moskvy v zimě neodejdete, ale poperete se o svou šanci právě v CSKA?
Určitě. Já jsem za tohle angažmá opravdu hrozně rád. Bavil jsem se o tom i s Radkem Kováčem a on mi říkal: “Vůbec nad ničím nepřemýšlej a važ si nabídky, kterou jsi dostal. CSKA je velkoklub!“ A měl naprostou pravdu, ty podmínky tady jsou výtečné. Nejdřív jsem se potřeboval aklimatizovat, ale já pevně věřím, že se tu prosadím. Pomoci by mi k tomu mohlo i dlouhé zimní soustředění. To je taky nesmírně důležité…

Je zřetelné, že se angažmá v Moskvě nehodláte jen tak vzdát. Máte to v povaze - bojovat a neustoupit?
To jednoznačně! Už jako malý kluk jsem byl takový. Pamatuju si, jak nám ve sportovní třídě učitel tvrdil, že se z nás do ligy dostane jen jeden, maximálně dva. A já si už tehdy říkal, proč bych to neměl být já? Vždycky když jsem si něco vytyčil a šel jsem si za tím, tak jsem toho dosáhl.

V zimě se však změní trenér: Valerij Gazzajev u mužstva skončí. Ani toho se neobáváte?
Já myslím, že pro mě je to jedině dobře. Každý začne od znova, s čistým stolem. Mě mrzí jen jedna věc, a to že i když se nám před letošním EURO moc nedařilo, trenér sestavu neměnil. Změnil ji vlastně až v době, kdy jsem byl zraněný…. Ale teď makám a udělám vše pro to, abych dostal svou šanci!

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události