Hokej

Brankář se zranil "kvůli" kandidátce na viceprezidentku USA

Hokejová NHL byla svědkem velmi kuriozních zranění. Zatímco brankář Legace uklouzl na slavnostím koberci, tak trenéra Renneyho zasáhl nešťastně hokejkou český obránce Klesla.

Gólman Blues Manny Legace odchytal kvůli zranění v zápasu s Los Angeles Kings pouze jednu třetinu. To by ještě nebylo nic tak divného, vždyť zranění jsou ve sportu a obzvlášť v hokeji na denním pořádku. Kuriozní je však způsob, jakým k němu Legace přišel.

Za všechno může Palinová

Zápas mezi Blues a Kings měl slavnostní předehru v podobě účasti Sarah Palinové, republikánské kandidátky na viceprezidentku. Guvernérka Aljašky vhodila slavnostní buly a na ledě se přitom objevila se svým manželem a dvěma ze svých dcer. A právě slavnostní koberec, který se táhl od střídačky domácích, se stal pro gólmana osudným.


Legace byl totiž prvním hráčem St. Louis, který před ceremonií vyjel na led. Po kontaktu s kobercem však nepříjemně upadl na levý bok a do branky dojel velmi opatrně. Ihned poté byl koberec dostatečně srolován, aby nikoho dalšího neohrožoval.


Postižený brankář sice odchytal první třetinu, ale vzhledem k tomu, že se zranění, které specifikoval jako natažený sval v oblasti kyčle, zhoršovalo, musel odstoupit ze zápasu. Palinovou z ničeho neviní. "Necítím k ní žádnou zášť. Přišla mi naopak velmi sympatická. Začíná se mi líbit čím dál víc,“ řekl velkoryse Legace, který kvůli slavnostnímu ceremoniálu nebude s jistotou hrát v sobotním zápasu proti Floridě a co bude potom, se uvidí.


Podle slov brankáře Blues sice zranění není vážné, ale je velmi bolestivé. Kandidátka na viceprezidentku Spojených států už navštívila v rámci své volební kampaně utkání ve Philadelphii, kde podle dostupných informací k žádnému zranění nedošlo.

Klesla nechtěně poranil kouče Rangers Renneyho

V zápase mezi Columbusem a New York Rangers došlo k dalšímu bolestivému, ale kurióznímu zranění. Postiženým se tentokrát stal hostující trenér Tom Renney. Tomu hlavu poranila hokejka českého obránce Rostislava Klesly, která švihla vzduchem poté, co jej v místě hostující střídačky tvrdě narazil na mantinel Ryan Callahan.


"Nikdo nechce švihnout takovým způsobem holí na střídačku. Když jsem ho trefil, tak asi nad hokejkou ztratil kontrolu a vypadla mu. Jsem si jistý, že to nebyl záměr," nechal se po utkání slyšet Callahan, který Kleslu atakoval.

Podívejte se na kuriózní zranění i třetí gól českého mladíka Voráčka v NHL:

I když některé zprávy uváděly, že kouč Renney ztratil na chvíli i vědomí, mluvčí hostujícího týmu tyto domněnku vyvrátil."Jsem v pořádku. Už se cítím mnohem lépe než před chvílí," řekl po zápase Renney pro nhl.com.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události