Fotbal

Fotbalový sudí Micheľ nebude pracovat pro Šachtar Doněck

Slovenský rozhodčí Micheľ po operaci achilovky skončil s pískáním a bude jen odpočívat.

Úspěšný slovenský fotbalový rozhodčí Ľuboš Micheľ tento týden nečekaně ukončil kariéru. Čtyřicetiletý sudí vysvětlil svůj krok osobními a zdravotními důvody. O svém rozhodnutí informoval slovenský svaz i vedení UEFA. Micheľ měl minulý týden pískat zápas Belgie se Španělskem v kvalifikaci mistrovství světa, ale místo toho se podrobil operaci Achillovy šlachy.

Zdravotní problémy ho trápily delší dobu

Zdravotní problémy ho podle slovenských médií trápily už delší dobu. "Moje zdravotní problémy přetrvávaly dost dlouho a po červnovém mistrovství Evropy jsem se myšlenkou na ukončení kariéry zabýval dost intenzivně," prohlásil Micheľ.


Kvůli potížím s achilovkou si měl letos dopřát tříměsíční pauzu, ale nakonec absolvoval červnový evropský šampionát v Rakousku a Švýcarsku.

V Doněcku byl jen na vyšetření

Po jeho návštěvě v Doněcku se vyrojily různé spekulace. Ovšem Micheľ prohlásil, že v ukrajinské metropoli byl  pouze na vyšetření s bolavými achillovkami a žádný kontrakt s tamním klubem Šachtar Doněck nepodepsal.


Podle slovenských médií měl totiž pracovat pro fotbalový klub Šachtar Doněck jako odborník pro mezinárodní vztahy. Sám Micheľ ale takovou dohodu popřel, do Doněcku jel pouze na lékařském vyšetření.


"Dostal jsem nabídku na speciální vyšetření na klinice v Doněcku. Potvrdili mi operace na obou nohách, to byla poslední kapka pro mé rozhodnutí skončit. Žádnou smlouvu s Šachtarem Doněck jsem ale nepodepsal, byl jsem na Ukrajině čtyři dny na zdravotním vyšetření," uvedl Micheľ.

Teď si chce odpočinout

"Absolvoval jsem několik vyšetření, která ukázala, že jedna operace by nestačila a problémy se ozývaly také ve druhé noze. Bylo to nad moje síly, už jsem nedokázal překonávat bolest. Bral jsem kila tabletek, tolik jsem jich neměl před tím za celý život. Trápil jsem se, byl jsem jako ojeté auto," vysvětloval bývalý rozhodčí svůj konec.


Naopak zkušený sudí se zatím do žádné nové práce nežene a chce si odpočinout. "Chvíli budu odpočívat. Mám několik možností a musím si je nechat uležet v hlavě," dodal Micheľ.

Vizitka Ľuboše Micheľa

Na mezinárodní scéně začal Micheľ pískat v roce 1994 a mohl na ní působit ještě pět let, než by dosáhl věkového limitu. Jeho jméno figurovalo v seznamu 54 rozhodčích, z nichž bude FIFA vybírat sudí pro světový šampionát v JAR v roce 2010. Na své účasti na MS v letech 2002 a 2006 už ale Micheľ nenaváže.


V Lize mistrů se objevil poprvé před deseti lety a dosud v ní odpískal na 50 zápasů. Vedle letošního finále řídil dva semifinálové duely. Před pěti lety pískal finále Poháru UEFA mezi FC Porto a Celtikem Glasgow.
Vystudovaný pedagog byl předloni vyhlášen druhým nejlepším rozhodčím na světě, v letech 2005 a 2007 obsadil v anketě Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků třetí místo.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události