Motorsport

Massa o souboji s Hamiltonem: Nemám, co ztratit!

Brazilský pilot F1 Felipe Massa spoléhá na to, že v boji o titul s vedoucím mužem celkového pořadí Lewisem Hamilton, mu pomůže tlak, se kterým se Brit nedokáže vyrovnat.

Massa se nachází na druhém místě, když na vedoucího Hamiltona ztrácí sedm bodů. Brazilský pilot předpovídá, že aby měl šanci na zisk titulu, tak musí vyhrát nebo dojet na druhém místě. S ohledem na události z minulé sezony, kdy britský pilot přišel o vítězství v šampionátu právě v posledním závodě Massa doufá, že  boj o titul není ztracený.

Massa: Nervózní bude on, a ne já

Vzhledem k postavení obou pilotů v seriálu si brazilský pilot myslí, že se na něho bude snažit Brit vyvinout tlak. On si však nic takového nepřipouští. „Nemám, co ztratit. Vzhledem k jeho kolapsu v loňském závodě si myslím, že by měl být nervózní spíš on. Už se nemůžu dočkat nedělního závodu," řekl sebevědomý Massa.

Týmová režie á la Ferrari při čínské Grand Prix, kdy Räikkönen před sebe pouští Massu:


"Jediné, na co se teď soustředím, je vítězství. Doufám, že na druhém místě dojede můj týmový kolega. To je maximum, co můžeme pro celkové vítězství udělat a poté, děj se vůle boží," hledí s nadějí k domácí Grand Prix Massa.

Ferrari se na okruhu Interlagos daří

Sen Felipe Massy se může splnit. Vždyť Ferrari zde zvítězilo v posledních dvou závodech. Brazilský pilot si myslí, že jeho stáji nic nebrání, aby předvedla dobrý výkon i letos.


"Je nemožné předpovědět, co se bude dít při brazilské Grand Prix. Na druhou stranu zde naše auto bylo vždy perfektně připraveno, ačkoliv nevím, jak je to možné. Vždy jsme v Brazíli odjeli dobrý závod a já doufám, že to bude případ i následujícího víkendu, a to za jakýchkoliv povětrnostních podmínek,“ doufá Massa, který spoléhá na mohutnou podporu domácích příznivců. "Pro Brazilce je motorismus velkou vášní a ze všeho nejvíce milují F1," těší se jihoamerický pilot.


"Závodím zde moc rád, a dokonce si myslím, že jsem v domácím prostředí lepší. Miluji tuto trať, protože jsem zde prakticky vyrůstal a díky tomu znám každou píď tohoto okruhu," těší se na domácí závod Massa.  

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události