Motorsport

Schumacher: Hamilton může být nejlepším pilotem všech dob

Schumacher: Hamilton může být nejlepším pilotem všech dob
Zdroj: TN.cz

Sedminásobný mistr světa F1 Michael Schumacher si myslí, že je možné překonat jeho rekord v počtu vítězství ve světovém šampionátu. Jedním z pilotů, kteří to mohou dokázat, je Lewis Hamilton.

Britský pilot může v poslední Grand Prix letošní sezony, která se pojede v Brazílii, získat svůj první titul mistra světa. V čele celkového pořadí má před druhým Felipe Massou náskok sedm bodů.


K vítězství Hamilton potřebuje, aby v případě Brazilcova vítězství dojel nejhůře pátý. Jestliže získá Massa druhé místo, tak Britovi bude stačit sedmá příčka a pokud obsadí brazilský pilot třetí pozici, tak na Hamiltonově umístění nezáleží.

Je Hamilton na počátku cesty ke hvězdám?

Schumacher v rozhovoru pro britskou televizi BBC řekl, že tímto triumfem může mladý Brit klidně začít misi, která povede k překonání jeho zdánlivě nedostižných sedmi vítězství v mistrovství světa.


"Hamilton zcela jistě může překonat můj rekord. Nikdo ani ve snu netušil, že se v počtu vítězství dostanu přes Juana Manuela Fangia (pětinásobný mistr světa F1 pozn.red.) a já to zvládnul, tak proč by to neměl dokázat on. Rekordy jsou k tomu, aby se překonávaly. Každopádně pokud to někdo zvládne, tak s tím nemám vůbec žádný problém,“ řekl Schumacher, který se už dříve vyjádřil, že si Hamiltona velmi cení za to, co dokázal ve formuli 1 během tak krátké doby. Nedokázal však odpovědět na otázku, jestli je nejlepší pilot současnosti.

Schumacher: Räikkönen nedokázal zareagovat na změny ve Ferrari

V rozhovoru se Schumacher snažil rovněž odpovědět na otázku, proč jeden z horkých kandidátů na titul Kimmi Räikkönen, vyklidil čelní pozice. "Někdy uprostřed sezony přišlo Ferrari s mnoha technickými novinkami a Kimmi se s nimi jednoduše nedokázal poprat,“ řekl muž, který po ukončení aktivní kariéry stále testuje u své bývalé stáje.


„Kimi je u nás pouze rok a stále trvá jakési přestupné období. Felipe jezdí ve Ferrari nesrovnatelně déle, takže se dokázal přizpůsobit rychleji,“ vysvětlil Schumacher situaci okolo jezdců maranellské stáje.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události