Sport

"Rudy Mlátička" ON-LINE: Kličkův styl se mi nelíbí

"Rudy Mlátička" ON-LINE: Kličkův styl se mi nelíbí
Zdroj: TN.cz

Hostem online rozhovoru byl boxer Rudolf Kraj, který nedávno padl s Italem Fragomenim ve vyrovnaném souboji o titul mistra světa organizace WBC.

Zklamání a nemohoucnost. Přesně s těmito pocity odcházel z ringu Rudolf Kraj, když prohrál po kontroverzním rozhodnutí sudích v souboji o titul mistra světa v polotěžké váze s Giacobbe Fragomenim.


"To je ve hvězdách, kdy půjdu do dalšího zápasu. V každém případě letos to už nebude, protože za týden jdu na operaci levého lokte," uvedl boxer, jehož přivedly k boxování filmy o Rockym a Pěsti ve tmě.

Kraj: Syna do boxu tlačit nebudu

Ačkoliv boxer neví, kdy se vrátí do ringu, tak si je naprosto jistý tím, s kým určitě nebude boxovat. "Jestli bych si troufl na Vladimíra Klička? To nemohu říct. Má totiž o dvacet kilo víc než já, takže spadá do jiné kategorie. Každopádně mně osobně se stylem boxu nelíbí," uvedl třicetiletý boxer, který má ve své sbírce stříbrnou medaili z olympijských her ze Sydney v roce 2000 i bronz ze světového šampionátu. Cenné poklady z amatérského ringu má podle svých slov v trezoru.


Právě u amatérů by začal s tímto sportem jeho syn, pokud by se dal na stejnou dráhu jako úspěšný otec. "Nebudu zklamaný, když boxovat bude, ale rozhodně ho do toho netlačím. Sportovat ale určitě bude,"uvedl boxer, který věnuje spoustu času svým dětem, ale i sportovnímu centru v Mělníku. 


Rozhovor


Po úspěších na olympiádě se vrhl Kraj do profesionálního ringu a v pátečním zápase boxoval o titul organizace WBC v polotěžké váhové kategorii.

Proti všem

V Milánském ringu se rval o to, aby se stal vůbec prvním českým profesionálním šampionem. Do cesty se mu ale postavil obhájce titulu Giacobbe Fragomeni a bouřlivé italské publikum, které stálo za svým miláčkem.

Na videu se podívejte, jaká vládla v Miláně atmosféra:

Po skončení duelu se ještě dlouho spekulovalo, jestli se mu do cesty nepostavili také ringoví rozhodčí. Ti v osmém kole zápas ukončili kvůli Italovu krvavému zranění nad okem. Fragomeni byl posléze vyhlášen vítězem, protože byl podle arbitrů lepší ve čtyřech ze sedmi odboxovaných kol.

Kraj: Doboxovat se to dalo

Kraj tak po 14 vítězných duelech v profiringu poprvé prohrál. Podle sázkových kanceláří byl přitom favoritem: na jeho výhru byl vypsán kurz 1,4, zatímco na vítězství Fragomeniho 2,8.

Jak svištěly v Miláně pěsti vzduchem ukazuje následující video:

"Dopadlo to, jak to dopadlo. Je to škoda. Ani jednou jsem nebyl, jak se říká, zhulenej. Jeho údery byly tlačené, nebyly to bomby," řekl Kraj novinářům po prohrané bitvě. Rozhodnutí ringového arbitra jej navíc dost zaskočilo. Fragomeni totiž nevypadal výrazně indisponovaný. "Viděl jsem doboxovat zápasy, ve kterých měli boxeři otevřené celé obočí. Tady to bylo kousek a ani jsem si nevšiml, že by mu tekla krev," kroutil hlavou.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události