Hokej

Bednář: Tohle jsem ještě nezažil

O středeční úspěch hokejistů Slavie v zápasu Ligy mistrů proti Curychu se postarali především dva muži, brankář Adam Svoboda a útočník Jaroslav Bednář.

Jako v Jiráskově románu "Proti všem" si musel chvílemi připadat slávistický gólman Adam Svoboda, na kterého se valila jedna útočná vlna Curychu za druhou. Ačkoliv dostal čtyři branky, tak svůj tým výrazně podržel. Číslo čtyři hraje velmi významnou roli i v případě Jaroslava Bednáře, který čtyřmi proměněnými samostatnými nájezdy rozhodl o výhře českého mistra a zisku dvou bodů.


"Tohle jsem ještě nezažil. I v dobách, kdy se mi dařilo a v průměru jsem proměňoval každý druhý nájezd, tak čtyři za sebou jsem nikdy nedal. Věděl jsem, že je důležité proměnit první, pak už jsem si věřil," řekl Bednář po utkání.

Čtyři nájezdy a každý jiný

Ten večer měl evidentně střeleckou slinu, protože by prý šel i na pátý nájezd, když by bylo třeba. Bednářova úspěšnost se skrývala především v tom, že se vždy díval na brankáře a až poté se rozhodl, jak zakončí. "V prvním případě jsem chtěl udělat něco jiného, ale on šel na druhou stranu, tak jsem zakončil takhle. Při posledním nájezdu mi to trochu ujelo, ale naštěstí jsem to stihl," usmál se slavistický kanonýr.


Bednáře mrzelo, že Slavie nedotáhla utkání do vítězného konce už v normální hrací době. "Závěr jsme nedotáhli a málem nás to stálo zápas. Byl to velký šok. Když vedete ve Švýcarsku o dva, tak musíte vyhrát. Adam (Svoboda) výborně zachytal a my to takhle poděláme. Jsme rádi, že to nakonec vyšlo takhle," oddechl si.

Kde se vzala převaha Curychu? V širokém kluzišti a špatném ledu

Důvody, proč měl Curych hlavně v první třetině velkou převahu, byly podle něj zdejší široké hřiště a nekvalitní led. "Bylo větší než nejširší u nás. A led byl strašný, hrozně jsme se bořili. Byl to pro nás trochu šok, ale pak jsme se srovnali," řekl Bednář.
Brankář Svoboda si připsal celkem 26 úspěšných zákroků. Hodně důležité byly zejména ty v první třetině. "Věděli jsme, že budou mít nástup, což se potvrdilo. Bylo to hodně těžké," řekl Svoboda.


I díky němu Slavia ještě v 58. minutě vedla 4:2, ale poté dvakrát inkasovala. Drtivý nápor domácích odstartovala sporná situace v čase 57:07, kdy tvrdě vystřelil Forster a rozhodčí po konzultaci s kolegou i videa rozhodli, že se puk odrazil od tyčky. Podle Svobody to ale byl jasný gól.
"Kdyby to byla tyč, tak to cinklo. Myslím, že umělohmotné tyčky ještě nedělají. Normálně to šlo do gumy pod ní, ale asi to nebylo vidět," přiznal zkušený gólman.


Curych snížil na 3:4 při signalizované výhodě ve chvíli, kdy hrál v šesti proti čtyřem. "Takhle zkušené mužstvo, jaké máme my, ale nemůže dostat za minutu a půl dva góly. Jsou to však zlaté dva body. Pro lidi tady i u televize to musel být parádní zápas," uvedl Svoboda.

Svoboda šel z branky ven, švýcarské střelce měl vyděsit Furch

V rozhodujících nájezdech nejprve zastavil pokusy Sejny a Trudela, poté jej ale školil Alston. "Bylo vidět, že je to zkušený mazák. Při posledním už jsem neměl cuknout. Asi to bude umět, fešák," pokrčil rameny Svoboda, kterého před celkově šestým nájezdech vystřídal Dominik Furch, jehož Alston už nepřekonal. "Muselo se něco udělat. Domina (Furcha) nezná a asi z toho byl vyplašený, že to dal nad. Domino je velký, nemá tam místo. Myslím si ale, že nemít pana Bednáře, tak jsme měli jen bod," dodal.


Slavia má nyní pět bodů a je na dobré cestě postoupit do semifinále. K tomu však potřebuje uspět ještě v dalších dvou duelech. Bednář si myslí, že by k postupu měla stačit ještě jedna výhra. "Musíme vyhrát jeden zápas a jsme tam. Ale dokud to nebude hotové, tak v to nevěřím," dodal.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události