Motorsport

F1: Hamilton nebo Massa?

F1: Hamilton nebo Massa?
Zdroj: TN.cz

To je otázka, nad kterou budou v několika následujících dnech dumat miliony lidí po celém světě.

Na programu je totiž poslední Velká cena letošní sezony formule 1. Závod, ve kterém se rozhodne o novém mistru světa, se pojede v Brazílii na okruhu Interlagos.

Nejblíže má k titulu Hamilton

Nejvážnějším kandidátem na zisk titulu je Brit Lewis Hamilton, který má v průběžném pořadí šampionátu sedmibodový náskok na Brazilce Felipeho Massu z Ferrari. Toho za vítězstvím ale požene přibližně 70.000 nadšených brazilských fanoušků.

Podívejte se, jak to při Velké ceně Brazílie vypadalo v loňském roce.Potřetí v řadě se bude rozhodovat v Brazílii

Velká cena Brazílie bude rozhodujím závodem už potřetí v řadě. V roce 2006 měl titul skoro v kapse Španěl Fernando Alonso ze stáje Renault. Před závodem v Sao Paulu měl na svém kontě o deset bodů více než druhý v pořadí Michael Schumacher z Ferrari. Němec ale musel vyhrát a doufat, že Alonso nedojede. To se nestalo, Alonso dojel druhý a Schumacher ukončil svou bohatou kariéru čtvrtým místem.V minulém roce byl k titulu nejblíže Lewis Hamilton se čtyřbodovým náskokem na svého stájového kolegu Fernanda Alonsa z McLarenu a sedmi body na pilota Ferrari Kimiho Räikkönena. Největší favorit ale ve své první sezoně v F1 závod psychicky neustál a skončil sedmý, Räikkönen vyhrál a o jediný bod získal titul mistra světa. Hamiltonovi tak titul mistra světa protekl mezi prsty.

A jak to vidí oba kandidáti na titul?

"Musím se podívat na věci reálně. Vím, že mi k titulu mistra světa zbývá jediný krok, ale stejně tomu bylo i v loňské sezoně. Nenechám nic náhodě a do závodu půjdu stejně jako vždycky na sto procent," řekl Hamilton, který má ideální příležitost stát se nejmladším šampionem F1. V neděli mu bude 23 let, 10 měsíců a 26 dní a pokud titul opravdu získá, překoná Fernanda Alonsa, kterému bylo v době jeho prvního triumfu 24 let a 58 dní.


Massa si je vědom, že k titulu má blíže Hamilton, ale s ohledem na minulou sezonu neháže flintu do žita. "Mám za této situace o mnoho těžší úkol než Lewis, ale mým cílem je vyhrát před domácím publikem. Na to se teď soustředím více než kdy jindy. A jak jste viděli loni, stát se může všechno," připomněl Massa loňský zvrat. "Nevzdávám se. Je sice nemožné předpovědět, co se stane, ale myslím si, že naše auto bude na okruhu v Sao Paulu velmi dobré a dokáže jezdit rychleji než McLaren. Krom toho já budu doma a své fanoušky nebudu chtít zklamat,“ vysvětlil brazilský jezdec.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Everton slaví po obratu udržení, Chelsea remizovala s Leicesterem

Fotbalisté Evertonu nezažili úplně nejlepší sezonu a stále jim hrozil sestup. Doma s Crystal Palace Toffies prohrávali již 0:2, ale ve druhém poločase otočili a nakonec se radují z kýženého udržení. Ve zbylých zápasech Burnley remizovalo 1:1 a o záchranu bude na dálku bojovat s Leedsem v posledním kole. Chelsea doma hrála 1:1 s Leicesterem.