Hokej

Hokejista Bednář má namířeno do Ruska

Zkušený slávistický útočník má nabídku od ruského týmu Torpedo Nižnij Novgorod.

Český hokejový útočník Jaroslav Bednář má namířeno do KHL. Dostal totiž nabídku od ruského týmu Torpedo Nižnij Novgorod, a protože mu ve Slavii končí smlouva, je více než pravděpodobné, že zamíří na další zahraniční angažmá. "V Rusku bych si klidně ještě sezonu zahrál," uvedl Bednář.

Bednář: Uvidíme, jak se k tomu Slavia postaví

Slávistický srdcař také potvrdil, že od ruského týmu nabídku dostal a vážně o ní přemýšlí. "Torpedo Niižnij Novgorod má konkrétní zájem, ale já mám ještě závazky ve Slavii a s tou jsem se zatím na svém uvolnění nedohodl," uvedl Bednář exkluzivně pro tn.cz. "Pokud bych měl do Ruska odejít, tak jen za takových podmínek, na kterých by Slavia vydělala. Za půl roku mi v klubu končí smlouva, tak jsem sám zvědavý, jak se k tomu ve Slavii postaví," uvedl nájezdový fantom Bednář, který potvrdil i zájem jiných klubů. "Nabídek mám víc, ale tahle je ze všech nejkonkrétnější."

Růžička: Kdo by jezdil nájezdy?

Když jsme kontaktovali trenéra Slavie Vladimíra Růžičku, uvedl že s Rusy zatím k jednacímu stolu nezasedl. "Zatím jsem s nikým nejednal a nikdo mě neoslovil. Rozhodně nemám v úmyslu Jardu pouštět, protože je rozehraná sezona i Liga mistrů. Kdo by pak jezdil nájezdy?," uvedl Růžička, kterého v úterý na postu reprezentačního kouče čeká zápas Česká republika -Slovensko.

O smlouvě se bude jednat

Vladimír Růžička ale doufá, že Bednářovi odchod rozmluví a přiměje ho, aby prodloužil smlouvu ve Slavii. "Nejdříve si chci sednout s Jardou v listopadu a jednat o prodloužení jeho kontraktu. Chci ho udržet za každou cenu. Kdybych ho měl pustit, tak nechci, aby odcházel zadarmo. Je to hráč evropských kvalit a byla by škoda ho ztratit," uvedl zkušený lodivod, který si uvědomuje, že pokud by Bednář odešel bez prodloužení smlouvy, Slavia by na jeho odchodu prodělala.


Pro Bednáře by přestup do Ruska nebyl jeho prvním angažmá v "zemi neomezených možností." Slávistický odchovanec strávil v letech 2004-2005 dvě sezony v týmu Avangardu Omsk, se kterým vloni získal titul v ruské superlize.
Bednář si také zahrál v nejslavnější hokejové soutěži světa. V NHL nastupoval za týmy Los Angeles Kings a Florida Panthers. Celkem si na své konto připsal 115 odehraných utkání.

hrc, hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události