Sport

LeBron James zničil Charlotte

Tahoun Clevelandu Cavaliers LeBron James zaznamenal proti Charlotte Bobcats 22 bodů, 9 doskoků a 9 asistencí.

To vše za pouhých třicet minut strávených na palubovce. Stal se tak hlavní postavou zápasu. Jen o jeden doskok a jednu asistenci mu bohužel unikl hodně ceněný triple-doble, což znamemá, že v kolonce nastřílených bodů, doskočených míčů a asistencí má hráč uvedeno dvojciferné číslo.

Třiadvacetiletý James ale přes svůj famózní výkon nebyl nejlepším střelcem utkání. V této statistice byl dokonce až třetí, protože 25 bodů nastřílel jeho spoluhráč Daniel Gibson a 24 bodů si na své konto připsal Jason Richardson z týmu Bobcats.

Nowitzki a Ming váleli, z vítězství se radoval Houston

Dramatickou podívanou nabídli divákům hráči Dallasu a Houstonu, kteří dohromady nastříleli 214 bodů. První tři čtvrtiny byly hodně vyrovnané a do záverečné dvanáctiminutovky šli s pouhým jednobodovým náskokem hráči Dallasu. Těm se však poslední čtvrtina nepovedla.

Prohráli ji o 11 bodů a po záverečné siréně svítilo na tabuli skóre 102:112. Hru Houstonu dirigoval čínský obr Yao Ming, který k výhře svého týmu přispěl třiceti body a třinácti doskoky. Dalšími tahouny Rockets byli Ron Artest a Tracy McGrady. Trojice Ming, Artest a McGrady dohromady nastřílela 75 bodů. Dallasu nepomohl ani heroický výkon Němce Nowitzkiho, který byl s 36 body nejlepším střelcem zápasu.

Nutno však dodat, že ve srovnání s LeBronem Jamesem byli všichni hrdinové zápasu Dallas - Houston na palubovce v průměru 40 minut. Kdyby stejný prostor dostal k dispozici i James, určitě by se triple-doublu dočkal.

Výsledky NBA:

Cleveland - Charlotte 96:79 (25:16, 25:17, 18:26, 28:20)

Nejvíce bodů: Gibson 25, L. James 22 a 9d., M. Williams 17, Ilgauskas 11 - Richardson 24, Wallace 13, Augustin 12.

Dallas - Houston 102:112 (33:32, 26:30, 27:23, 16:27)

Nejvíce bodů: Nowitzki 36, Howard 28 a 11d., Terry 15, Bass 9 - Jao Ming 30 a 13d., Artest 29, McGrady 16, Brooks 14.

Phoenix - New Orleans 95:108 (23:30, 21:26, 25:25, 26:27)

Nejvíce bodů: Nash 24, Stoudemire 21 a 12d., Bell 13, Diaw 10 - Peterson 21, Paul 10, Stojakovic 10, West 18, Posey 13.

Jan Pavlíček, TN.cz

Dortmund po sezóně vyhodil trenéra

Německý velkoklub Borussia Dortmund v pátek oznámil, že po společné analýze uplynulé sezony rozvázal spolupráci s dosavadním hlavním koučem Marco Rosem. 45letý trenér u klubu působil jednu sezonu. S týmem skončil na druhé příčce Bundesligy, ale v evropských soutěžích nezaznamenal větší úspěch. Kdo ho na postu lodivoda nahradí zatím není jasné. Nejpravděpodobněji by by ale měl Roseho nahradit Edin Terzič.