Sport

Lakers podepsali s Bynumem smlouvu za 1,1 miliardy korun

Lakers podepsali s Bynumem smlouvu za 1,1 miliardy korun
Zdroj: oficiální zdroj

Basketbalista Andrew Bynum podepsal s Los Angeles Lakers novou čtyřletou smlouvu.

A podle agentury AP by si měl jednadvacetiletý pivot vydělat v týmu loňského finalisty NBA celkem 58 milionů dolarů (asi 1,1 miliardy korun).


Je mladý, přesto patří k oporám

Bynum, který spolu s Kobe Bryantem a Pauem Gasolem patří ke klíčovým hráčům Lakers, v uplynulé sezoně odehrál vinou zranění kolena jen 35 zápasů. V nich si 215 cm vysoký hráč připsal v průměru 13,1 bodu, 10,2 doskoku a s 63,6 procenty měl nejlepší střeleckou úspěšnost v lize. "Je to samozřejmě fantastické. Povedl se nám vstup do sezony. Oba zápasy jsme jednoznačně vyhráli a teď přišel tento kontrakt," prozradil nadšený Bynum.

Spokojený manažer Kupchak

"Jsme nesmírně rádi, že jsme s Bynumem smlouvu prodloužili. Podle mě je to pro nás i pro Andrewa nejlepší řešení budoucnosti," řekl generální manažer Lakers Mitch Kupchak ve svém prohlášení. "Andrew už ukázal obrovskou škálou dovedností a věřím, že v našem týmu se může nadále zlepšovat a dopomoci nám k dobrým výsledkům. Musí ale pořád tvrdě makat, protože v NBA je hodně silných mužstev a hráčů. Aby se prosadil, musí být lepší než ostatní," dodal.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události