Hokej

Smutný Kratěna: Pořád mám nějaká zranění...

Spartu dotáhl k vítězství na ledě Kladna, reprezentaci ale nepomůže.

Výkony hokejistů z Holešovic jsou v této sezoně stále daleko za očekáváním, alespoň z jedné věci však musí mít sparťané opravdu radost. Konečně totiž prolomili tzv. “kladenské prokletí“.


Ať měla Sparta v minulosti sebelepší sezonu, proti Středočechům se pravidelně trápila a především na jejich ledě téměř vždy prohrála. To letos už neplatí.

Rozhodla spolupráce Výborný - Kratěna

Svěřenci kouče Výborného se v této sezoně s Paterou a spol. sešli již dvakrát a pokaždé v Kladně. Oba dva zápasy vyhráli jednoznačně hosté – v září 4:1, včera 3:1.


"Žádný kladenský komplex jsme si nepřipouštěli. Přijeli jsme sem hrát poctivý hokej a to se nám vyplatilo," říkal střelec Kratěna, jehož trefa minutu před druhou sirénou se ukázala jako klíčový moment zápasu. "Od Davida Výborného jsem dostal skvělou přihrávku, měl jsem pak vcelku jednoduchou pozici," tvrdil skromně.

“Pořád mám nějaká zranění…“

Kratěna se také nevyhnul vysvětlování, z jakých důvodů se omluvil reprezentačnímu trenéru Vladimíru Růžičkovi, že se nezúčastní turnaje Karjala Cup ve Finsku.


"Víte, pořád mám nějaká zranění... Už se moc těším na reprezentační přestávku, abych se dal do kupy. Chci být Spartě něco platný," prohlásil sparťanský útočník. “Konkrétnější ale nebudu. Hraju ve stavu, v jakém jsem. Víc k tomu nechci říkat,“ prohlásil zatvrzele.

Lazaret se rozrůstá

Naneštěstí však není jediným marodem v kádru Sparty. Zraněni jsou také vytříbený technik Martin Ručinský se střelcem Petrem Tonem. Prvně jmenovaný má problémy s kyčlí a hodlá se léčit v cizině.


"Martin odletěl do Londýna, aby se podrobil vyšetření u specialisty, který ho léčil už v Americe. Co se týče Petra Tona, ten má naražený bok, takže jsme ho nechali odpočívat, aby byl po reprezentační pauze znovu k dispozici,“ poznamenal asistent Sparty Marian Jelínek. Ten potvrdil, že ani jeden z těchto hráčů nenastoupí k nedělnímu utkání s Pardubicemi.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události