Fotbal

Potvrzeno! Koučem Zlína se stal Levý

Novým trenérem fotbalistů Zlína byl jmenován explzeňský lodivod Stanislav Levý. S moravským klubem podepsal smlouvu do konce sezony s opcí.

Žádné velké překvapení se nekonalo - na lavičku Tescomy Zlín usedne zkušený kouč Stanislav Levý, který byl ještě donedávna smluvně vázan v prvoligové Plzni.

Manažer klubu je ze své volby nadšený

V západočeském klubu Levému definitivně vypršel kontrakt tento týden, a již zítra tak povede svůj nový tým v důležitém utkání na Žižkově, kde Zlínské čeká záchranářský zápas proti vršovické Bohemce.


"Jsem rád, že jsme získali tak kvalitního a pracovitého trenéra, který u nás může zúročit zkušenosti z české ligy a z Německa. Zároveň věříme, že bude úspěšný v boji o záchranu," uvedl generální manažer klubu Ladislav Valášek.

Čekali na něj jak na smilování

Padesátiletého Levého si vedení klubu vyhlédlo už 23. září, kdy po sedmi ligových kolech u mužstva skončil Josef Mazura. Jenže kvůli jeho platné smlouvě v Plzni musely obě strany počkat až do začátku listopadu.


Levého totiž potkal v dubnu na západě Čech stejný osud jako jeho předchůdce ve Zlíně a ještě půl roku měl nárok na mzdu. "Mému právníkovi bylo přislíbeno, že po utkání Zlín - Plzeň dojde k rozvázání smlouvy, ale nakonec se tak nestalo, takže nezbývalo než čekat," poznamenal sám Levý.

Levý: Na práci se těším

"Na práci ve Zlíně se samozřejmě těším, zvláště po tom půlročním trenérském půstu a poté, když jsem odmítl některé jiné nabídky z Česka i ze zahraničí," uvedl na klubových stránkách Levý. "Je ale logické, že práce ve Zlíně nebude vůbec snadná. Zvláště jarní část bude pro sestupem ohroženou skupinu mužstev velmi nebezpečná. Musíme se poctivě a profesionálně připravit po všech stránkách," dodal bývalý reprezentant.

Valášek: Premiéra už zítra? Není to úplně ideální...

Po Mazurovi tým dočasně přebral ředitel klubu Ladislav Minář společně s koučem třetiligové juniorky Markem Kalivodou. Ve čtyřech ligových duelech Zlín jednou vyhrál a třikrát odešel poražen. Po jedenácti kolech má na kontě osm bodů a patří mu předposlední příčka. V Poháru ČMFS si mužstvo zajistilo účast v jarním čtvrtfinále.


Levý bude mít ve Zlíně k dispozici dva asistenty. Na Moravu s ním přijde Zdeněk Bečka, s kterým spolupracoval už v Plzni, dalším pomocníkem bude trenér brankářů Marek Kalivoda.


Nový kouč nebude mít na seznamování s novými svěřenci moc času. V sobotu absolvuje s týmem v Praze trénink a premiéru na lavičce Zlína si odbude hned v nedělním ligovém souboji na půdě Bohemians Praha. "Není to úplně ideální. Kdyby měl delší časový prostor, bylo by to lepší. Ale ještě na jaře trénoval v Plzni, na zápasy pořád jezdí, takže českou ligu zná perfektně," uvedl Valášek.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události