Sport

Florbalová reprezentace mužů utrpěla další debakl

Florbalová reprezentace mužů utrpěla další debakl
Zdroj: oficiální zdroj

Po páteční prohře se Švédskem (3:11) nestačili čeští reprezentanti ani na Finsko a prohráli 2:9.

V jejich druhém zápase na turnaji Eurofloorball Tour Češi už od začátku tahali za kratší konec a stav zkorigovali až dvěma brankami v závěru.

Absence zadáka Folty byla znát

Český tým nastoupil do utkání bez distancovaného Daniela Folty, který v pátečním utkání obdržel trest do konce zápasu. Absence zkušeného zadáka byla možná znát, domácí Finové totiž už v první třetině určili ráz utkání. Na konci první dvacetiminutovky si třemi slepenými góly vypracovali dostatečný náskok, který v průběhu dalších minut navyšovali.


Do druhé třetiny vystřídal gólmana Kafku Rytych, ale svěřencům Zdeňka Skružného nevyšel ani konec druhé dvacetiminutovky, kdy domácí tým navýšil na 7:0. V průběhu poslední třetiny se přiblížila hrozivá desítka. Za stavu 0:9 však Češi sebrali síly a kosmeticky stav upravili góly Chrápka a Sladkého, který se prosadil v přesilovce.

Výsledky a fakta:

Finsko - ČR 9:2 (4:0, 3:0, 2:2)
Branky: 9. Punkari, 18. a 32. Hyvärinen, 18. a 45. Jussila, 19. Seppälä, 39. Koskelainen, 40. Vänttinen, 45. Mikko Kohonen - 51. Chrápek, 53. Sladký. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Rozhodčí: Jorstad, Zouhar (Norsko). Střely na branku 27:17. Diváků: 528.


Sestava ČR: Kafka (21. Rytych) - Garčar, Jakůbek, Trnavský, Chrápek, Nesměrák, Jelínek - Petr Kožušník, Cepek, Pavel Kožušník - Zálesný, Ostřanský, Novotný - Richter, Fridrich, Sladký.

Švédsko - Švýcarsko 3:3 (2:0, 0:2, 1:1)
Branky: 10. Eskelinen, 19. Carlsson, 57. Thorsell - 33. Antener, 40. Mendelin, 49. Zürcher.

jpz, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události