Motorsport

Expert F1 Richtr: Glock to schválně neudělal

Expert F1 Richtr: Glock to schválně neudělal
Zdroj: oficiální zdroj

Tomáš Richtr odpovídal čtenářům TN.cz v ON-LINE rozhovoru nejen na otázky týkající se dramatického finiše Velké ceny Brazílie.

Formule 1 zažila neskutečně dramatickou koncovku a Tomáš Richtr, odborník a komentátor, byl u toho.

Jak viděl situaci, která rozhodla o mistrovském titulu?

"Hamilton bojoval s Vettelem, soustředil se na to celý svět. Jenže v předposlední zatáčce se oba jezdci dostali před Glocka, který byl na suchých a o hodně pomalejších pneumatikách. Takže Hamilton se nakonec vrátil na páté místo a vyhrál titul," řekl sympatický chlapík. Po závodě se objevily spekulace, že Glock před sebe Hamiltona pustil schválně. Tomu ale Tomáš Richtr nevěří. "Upřímně si myslím, že to Glock schválně neudělal. Jeho chyba bylo v tom, že neměl přezuto."

Co říká tlaku FIA na změnu pravidel a jednotná auta?

"Je to hodně složitý problém na řešení. Zájmy automobilek budou vždy odlišné od zájmů soukromých týmů. Já sám doufám, že FOTA a FIA najdou slušný kompromis, který potěší všechny. Zda je to možné, to sám nevím. Upřímně sázím na soudnost všech, kteří o tom rozhodují.

Rozhovor


Tomáš Richtr od vás dostal bezmála 1600 otázek. A jak jistě sami uznáte, je nemožné na všechny z nich během vymezeného časového prostoru odpověď. Jak ale sám expert na F1 řekl. "Snažil jsme se pokrýt celé spektrum otázek. Nejvíce jsem se zaměřil na vysvětlení dramatického konce závodu v Brazílii, ale chtěl jsem čtenářům poodhalit také zákulisí F1 i samotného komentování."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události