Fotbal

Pospěch: Angažování Lavičky by byla skvělá volba

Čerstvá posila Brna, která však do moravské metropole přesídlí až v lednu, má o budoucím kouči vcelku jasnou představu.

Důrazný útočník Zbyněk Pospěch se v týdnu dohodl s brněnským šéfem Romanem Prosem na tříleté smlouvě, která začne běžet od zimy. Útočník Artmedie Bratislava tento závažný krok udělal i přesto, že stále neví, kdo ho vlastně bude trénovat…

“Lavička? Dobrý člověk a skvělý trenér“

"Vím, že se hodně spekuluje o panu Lavičkovi. Sice nevím, co je na tom pravdy, ale on by byl určitě super. Znám ho z Liberce a mohu říct, že je to dobrý člověk a skvělý trenér. Myslím, že by to byla výborná volba," prohlásil šestadvacetiletý Pospěch v rozhovoru pro klubový web.


O Pospěcha měli v Brně eminentní zájem už v létě, ke shodě ale nedošlo. "Řešilo se to dva měsíce a vypadalo to, že přestoupím. Jenže nakonec jsem se s Brnem nedohodl a majitel Petržalky mě stejně nepustil," pronesl plavovlasý útočník. "Řekli jsme si, že se k tomu vrátíme v lednu. Ale byl jsem dál v kontaktu s Brnem, které to chtělo vyřešit co nejdříve. A v tomto týdnu jsme se sešli a domluvili se," dodal odchovanec Opavy.

Situace v Artmedii je kritická

Kromě mateřského klubu Pospěch oblékal dres Slovácka a Liberce, před příchodem na Slovensko působil v norském Odd Grenlandu. Nejvíce úspěšný byl v bratislavské Artmedii, se kterou získal titul i Slovenský pohár. Ovšem teď je situace slovenského celku úplně jiná.


"Artmedia neprožívá zrovna nejlepší období. Po vyřazení z pohárů se nám nedaří a trápíme se. Přišli jsme i o majitele, situace je dost složitá a nikdo vlastně pořádně neví, co se stane," nastínil současnou situaci Pospěch.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události