Motorsport

Alonso i Piquet prodloužili v Renaultu

Španěl Fernando Alonso a Brazilec Nelson Piquet z budou i nadále jezdit v seriálu F1 v barvách Renaultu.

Francouzská stáj v prohlášení uvedla, že dvojnásobný mistr světa Alonso prodloužil spolupráci o dva roky, letošní debutant v F1 Piquet má kontrakt na sezonu 2009. 
V Renaultu se uvažovalo o nahrazení mladého Brazilce, jehož otec se třikrát stal světovým šampionem. Hlavním adeptem na jeho místo byl nadějný Francouz Romain Grosjean, ale ten si na svou šanci ještě bude muset počkat.

Smlouva na dva roky překvapila odborníky

Alonsovo setrvání v týmu, pro který vybojoval v letech 2005 a 2006 mistrovské tituly, se očekávalo, třebaže se průběžně objevovaly spekulace o zájmu BMW či Hondy, v průběhu sezony dokonce Ferrari. Prodloužení spolupráce o dva roky je ale podle odborníků překvapivé. Alonso to vysvětlil, že ho k tomu přiměly lepšící se výkony.
"Po složitém startu do sezony jsme překonali těžkosti a neustále se zlepšovali. Moje vítězství v Singapuru a Japonsku i druhé místo naposledy v Brazílii ukázaly, že můžeme konkurovat nejlepším," uvedl sedmadvacetiletý Alonso v prohlášení. "Rozhodl jsem se zůstat, protože Renault byl vždy moje první volba a já se tu cítím dobře," dodal.


Piquet, syn trojnásobného mistra světa, má v Renaultu smlouvu na rok. V té skončené debutoval a jeho maximem bylo druhé místo v Hockenheimu. Celkem 13 z 18 závodů ale nedokončil. Přesto se nepotvrdily spekulace, že by jej mohl nahradit Francouz Romain Grosjean, který prošel vývojovým programem Renaultu a jako jezdec seriálu GP2 letos pro stáj testoval.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události