Tenis

Světová jednička Jankovičová opět vyhrála

Souboj sester Williamsových vyhrála Venus, když v posledním setu vyhrála 6:0.

V bezchybných výkonech zatím v Dauhá pokračuje srbská tenisová jednička Jelena Jankovičová. Ve čtvrtek ve dvou setech porazila ruskou hráčku Světlanu Kuzněcovovou ve dvou setech a zajistila si tak postup do semifinále prestižního turnaje.

O první set se tvrdě bojovalo

Světová jednička získala první sadu až ve zkrácené hře a druhý set byl dlouho vyrovnaný. Až za stavu 5:4 prolomila srbská hráčka servis Kuzněcovové, když využila po hodině a padesáti minutách hned první mečbol k zisku zápasu. Kuzněcovová nehrála zle, ale dělala hodne nevynucených chyb. Byla horší i na servisu.


Naopak Jankovičovou, jež dosud nemá na kontě žádný grandslamový triumf, tak dělí dva vyhrané duely od nejvýznamnějšího turnajového vítězství v kariéře.

Jankovičovou trápila zraněná záda

Z její dnešní výhry profitovala i debutantka na Turnaji mistryň Zvonarevová, která také dvakrát uspěla a nemůže být v tabulce horší než druhá. Pro Kuzněcovovou i pro vítězku Roland Garros Anu Ivanovičovou skončí poslední díl letošní WTA Tour v základní skupině.


Jankovičová zápas vyhrála, i když měla zdravotní problémy se zády. "Na konci první sady jsem v nich ucítila bolest, ale nakonec jsem mohla zápas dohrát, i když některé údery nebyly úplně ideální. Jsem ráda, že jsem zápas dotáhla do vítězného konce, což mi dává i jistotu postupu. To byl můj hlavní úkol. Teď si musím hlavně dobře odpočinout," hodnotila zápas Jankovičová v rozhovoru pro Eurosport.

Souboj sester Williamsových vyhrála Venus


Sestrovražedný souboj na tenisovém Turnaji mistryň v katarském Dauhá ve čtvrtek vyhrála Venus, když sice ztratila první sadu, nakonec se však radovala z vítězství. Základní skupinou tak Venus Williamsová prošla bez jediné porážky.


V "kaštanové skupině" se v bitvě sester Williamsových dařilo v úvodu lépe Sereně, která vyhrála dramatickou první sadu 7:5. Hned na začátku druhého setu však získala náskok Venus, vedla rychle 2:0 a dala tak najevo, že se nehodlá sestře lehce vzdát. V podobném trendu se odvíjel i zbytek druhého setu, který Venus vyhrála 6:1. Ještě lépe si pak počínala v sadě třetí, kdy Serena dostala potupného kanára a prohrála 0:6. Zápas trval hodinu a 48 minut.

Bitvu Rusek vyhrála Dementěvová

Ruská tenistka Jelena Dementěvová vyhrála ve čtvrtek na Turnaji mistryň nad svou krajankou Dinarou Safinovou hladce ve dvou setech a má tak stále naději na postup do semifinále.


Dementěvová v repríze olympijského finále z Pekingu zopakovala své vítězství, tentokrát dokonce triumfovala ve dvou setech. První sadu prohrála Safinová 2:6, ve druhé si za stavu 2:2 nechala ošetřit pravý kotník. I přes bojovný výkon sadu nakonec ztratila v poměru 4:6 a tím prohrála za hodinu a 28 minut i celý zápas.


Bílá skupina: Jankovičová (1-Srb.) - Kuzněcovová (6-Rus.) 7:6 (6), 6:4.

Kaštanová skupina:
V. Williamsová (7-USA) - S. Williamsová (3-USA) 5:7, 6:1, 6:0, Dementěvová (5-Rus.) - Safinová (2-Rus.) 6:2, 6:4.

hrc, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události