Fotbal

Fotbal v Jablonci není nemocný, tvrdí ředitel klubu

Ředitel Baumitu Jablonec Aleš Pangrác na internetových stránkách popřel některé informace, které ve čtvrtek poukazovaly na kritický stav v hospodaření klubu, který by mohl vést k zániku.

“Mohu Vás uklidnit, že pro fotbal v Jablonci se nic nemění a normálně pokračuje ve své činnosti,“ reagoval na některé informace v médiích Pangrác. Jablonec měl donedávna dva vlastníky – Miroslava Peltu a Město Jablonec. Město se rozhodlo svůj podíl v Baumitu Jablonec snížit na pouhá dvě procenta akcií, zbytek připadl Peltovi, který se rozhodl pomoci klubu navýšením základního jmění.

Krize ve sklářství, ne v klubu

Stalo se tak ve chvíli, kdy hospodářská krize významně zasáhla regionální zlato – v tomto případě sklo společností Jablonex Group a Swarovski. Ty musely upustit od sponzorování klubu a zůstala po nich dvacetimilionová díra v rozpočtu. To připustil i sám Pelta v rozhovoru pro televizi Prima, která zároveň uvedla, že se kvůli tomu fotbalový klub potápí.


“Zmíněné články a reportáž TV Prima berte prosím jako něco, čím se některá média v republice živí. Vezmou část pravdy, uvaří kolem ní velmi pikantní omáčku a servírují nám ji jako fakt… Pod těmito články pak nenajdete podpis autora, ale agenturní zkratku, aby jste dotyčného kuchaře nesehnali…,“ zlobí se na oficiálních stránkách Baumitu Jablonec Pangrác.

Pojištění změnilo vlastnické podíly

Výraznou záplatu podle něj na díru v rozpočtu přinesla společnost Baumit, která je novým generálním partnerem jabloneckých fotbalistů a figuruje i ve jméně klubu. Dalším alternativním zdrojem prostředků se pro klub stalo navýšení vlastního základního jmění, čehož Pelta dosáhl stejně, jako již dříve Slavia – tedy pojištěním hráčského kádru.


“Forma navýšení základního jmění společnosti (klubu) je mnohem složitější operace, než je uváděno. Pojištění hráčského kádru je jedním z opatření akcionářů, jak svou investici do klubu ochránit. Auto nikoho z nás, také bez pojistky nejezdí…,“ uvedl Pangrác. Auta městských úředníků ale evidentně pojistku nepotřebují, a proto se město odmítlo na uvedené transakci podílet, čímž logicky došlo ke zmenšení jeho podílu v klubu. Podle ředitele klubu to ale neznamená, že se jablonecká radnice otočila k fotbalistům zády.


“Oba akcionáři, tzn. majitelé klubu pan Pelta i Město Jablonec, se dohodli, že toto bude učiněno bez spoluúčasti Města Jablonec, tzn. že investicí jednoho z akcionářů se podíl akcií klubu změní. Nedochází tedy k žádnému prodeji akcií, odvrácení Města Jablonec od fotbalu a zániku fotbalu v Jablonci. S Městem Jablonec nadále spolupracujeme v oblasti podpory mládeže, provozováním Chance arény atd. Pouze se potvrzuje stav, který trvá – Město Jablonec nikterak nezasahovalo do chodu klubu, neřídilo jej, nechávalo vše profesionálům a na tom se nic nemění,“ vysvětlil Pangrác.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události