Sport

Vernerovi se zatím v Číně nedaří a je až čtvrtý

Český krasobruslař Tomáš Verner zatím na svém úvodním závodě Grand Prix nepotvrzuje roli favorita, před sobotními volnými jízdami mu patří čtvrtá pozice.

Dvaadvacetiletý mistr Evropy ani tentokráte nepřesvědčil, když po krátkém programu obsadil až čtvrté místo s bodovým ziskem 65,55 bodů. Verner tak navázal na nepříliš povedená vystoupení z předchozích podniků v Obersdorfu a ve Vídni a přenesl je i do prvního závodu Grand Prix, jehož se účastní. Český krasobruslař totiž úvodní dva podniky Kanadskou a Americkou brusli vynechal.

V čele je Abbott

Krátkému programu mužů na Čínském poháru dominoval Američan Jeremy Abbott, bronzový medailista z mistrovství čtyř kontinentů z roku 2007. Rodák z Aspenu získal od rozhodčích 77,05 bodů a na druhého Kanaďana Vaughna Chipeura má do volné jízdy náskok přes čtyři body.


Juniorský mistr světa z loňské sezony Američan Stephen Carriere skončil třetí s hodnocením rovných 72 bodů. Volná jízda mužů je naplánována na sobotu na 20 hodin místního času.

Hlavní favorit je zraněný

Čínský pohár nakonec vynechá aktuálně první muž v krasobruslařském žebříčku Japonec Takahaši, který se z podniku omluvil kvůli zranění pravého kolena.

Výsledky krátkého programu mužů:

1. Jeremy Abbott (USA) 77,05 bodů
2. Vaughn Chipeur (Kan.) 72,70
3. Stephen Carriere (USA) 72,00
4. Tomáš Verner (ČR) 65,55
5. Artěm Borodulin (Rus.) 65,05
6. Kristoffer Berntsson (Švéd.) 64,81
7. Kensuke Nakaniwa (Jap.) 61,90
8. Ťia-liang Wu (Čín.) 59,75
9. Sung Kao (Čín.) 59,31
10. Jeremy Ten (Kan.) 55,81
11. Ming Sü (Čín.) 53,28

Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Everton slaví po obratu udržení, Chelsea remizovala s Leicesterem

Fotbalisté Evertonu nezažili úplně nejlepší sezonu a stále jim hrozil sestup. Doma s Crystal Palace Toffies prohrávali již 0:2, ale ve druhém poločase otočili a nakonec se radují z kýženého udržení. Ve zbylých zápasech Burnley remizovalo 1:1 a o záchranu bude na dálku bojovat s Leedsem v posledním kole. Chelsea doma hrála 1:1 s Leicesterem.

Krátká zpráva

Je to oficiální. Novým trenérem Jablonce je David Horejš

Fotbalisty Jablonce povede v nové sezoně David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý trenér po sedmi letech skončil v A týmu jihočeského Dynama a nově povede Severočechy, které by rád dostal zpět na vyšší příčky tabulky. O podobě jeho realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.