Motorsport

Šéf Ferrari rozmlátil televizi, Hamilton přidáno nedostane

Šéf Ferrari rozmlátil televizi, Hamilton přidáno nedostane
Zdroj: TN.cz

Už je to týden, co Lewis Hamilton získal v Brazílii titul mistr světa a prezident týmu Ferrari přiznal, že triumf mladého Brita z McLarenu odnesla televize.

Svůj vztek si Luka di Montezemola vybil na televizoru a byl to pořádný rachot. Na jeho obranu je však nutno dodat, že k tomu měl pořádný důvod. Několik okamžiků před koncem závodu to vypadalo na vítězství Felipeho Massy a v boxech Ferrari už se všichni radovali, jenže pohled na výsledkovou tabuli všechny přítomné vrátil zpátky na zem. Na pátém místě figurovalo jméno Lewise Hamiltona a bylo jasné, že právě on je novým mistrem světa.

Podívejte se na shrnutí z Velké ceny Brazílie. Radost, slzy štěstí, ale i smutek a zklamání. Poslední závod sezony byl plný emocí.


Šéf rudých vozů se přiznal...

"Abych k vám byl upřímný, rozmlátil jsem televizi," uvedl Montezemolo na nedělní tiskové konferenci svého týmu. "A když se rozbije televize, je to strašná rána. Však se také moje dcera ve vedlejší místnosti pořádně lekla. Naštěstí máme doma ještě jeden televizor, takže jsem se mohl dívat na slavnostní vyhlášení, které už jsem si užil," dodal šéf italské stáje.

Dennis: Hamilton nedostane lukrativnější smlouvu

Člověk by si řekl, že když se Hamilton stal mistrem světa, kápne z toho i nějaká ta "grešle" navíc. Jenže opak je pravdou. Šéf stáje McLaren Ron Dennis prohlásil, že Lewis Hamilton má v jeho týmu fixní plat a není pravda, že jako mistr světa bude brát dvojnásobek.


"Ve smlouvách, které podepisujeme s našimi piloty, není zohledněn výkon," řekl jedenašedesátiletý šéf týmu Ron Dennis, který reagoval na zprávy, které se objevily v britských médiích, že titul mistra světa může přinést Hamiltonovi mnoho milionů navíc, protože McLaren s ním uzavře zcela novou smlouvu. "Lewisův plat je fixní. I když nějaká flexibilita tam samozřejmě existuje," dodal Dennis. Hamilton si ovšem na lepší peníze přijde. Poprvé od dob Ayrtona Senny získal pilot McLarenu možnost mít osobního sponzora. Hamilton má kontrakt s firmou Reebok a mluví se o velkém zájmu Pepsi.

Alonso se zachoval jako gentleman a Hamilton to ocenil

Španělský jezdec Renaultu Fernando Alonso se v průběhu sezony nijak netajil tím, že Hamiltona lidově řečeno moc nemusí. Před záverečnými dvěma Velkými cenami dokonce řekl, že když se dostane do situace, ve které bude moct ovlivnit souboj o mistrovský titul, pomůže Massovi z Ferrari. Po triumfu Hamiltona se Španěl zachoval jako gentleman, který dokáže uznat kvality soupeře.


Zdroj: TN.cz


Alonso přišel do boxů McLarenu a Hamiltonovi poblahopřál. Ten toto gesto ocenil. "Bylo skvělé vidět ho v našich boxech. Přišel ve chvíli, kdy jsem oslavoval s týmem. Otočil jsem se, a on stál přímo u mě, chtěl mi blahopřát. Pak gratuloval i týmu. Velmi mě to potěšilo," prozradil Hamilton. Čerstvý šampion dodal, že si nemyslí, že by mezi ním a Alonsem byly nějaké spory, i když uznal, že v loňské sezoně, kdy oba jezdili za McLaren, panovala v týmu napjatá situace. "My dva jsme se zdravili, normálně se spolu bavili a vždycky jsme jeden druhého respektovali," dodal třiadvacetiletý Brit.


"Teď mám k němu ještě větší respekt za to, co udělal minulou neděli. Bylo to gesto hodné velkého člověka, jsem mu za to vděčný," dodal Hamilton, který minulou neděli vystřídal právě Alonsa na pozici nejmladšího mistra světa F1.

Hamilton získal výjimku a smí si ponechat trofeje

Šéf stáje McLaren Ron Dennis zavedl ve svém týmu několik neměnných pravidel. Jedním z nich je i to, že piloti musí všechny získané trofeje nechat v týmovém muzeu v britském Wokingu. Domů si odnášejí pouze kopie. Teď však Dennis udělal kvůli novému mistrovi světa Lewisi Hamiltonovi výjimku.


"Respektuji, že si tým ponechává všechny trofeje," řekl Hamilton, současně však prozradil, že něco si domů přece jen odveze. "S Ronem jsme se dohodli, že si můžu nechat trofej za moje první umístění na stupni vítězů, první vítězství, první triumf v Monaku a první mistrovský titul. S tím jsem spokojený," dodal třiadvacetiletý Brit, který tak bude mít doma poháry z Melbourne 2007, kde skončil ve svém prvním závodě v F1 třetí, první vítězství v Montrealu 2007 a Monaka ze stejného roku. Poslední cenu, za mistrovský titul, který získal minulou neděli v Sao Paulu, dostane během tradičního galavečera koncem roku.

McLaren si svého pilota hodně cení

Pro Hamiltona je to zcela mimořádná pocta. Trofeje získané ve stáji McLaren si nesměli ponechat ani mistři světa Ayrton Senna nebo Mika Häkkïnen.


Stáj McLaren podporuje Lewise Hamiltona od jeho třinácti let, Brit získal v neděli v jejích barvách titul mistra světa ve své druhé sezoně v F1, navíc jako nejmladší pilot v historii F1, kterému se to podařilo.

Jan Pavlíček, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události