Motorsport

Hamiltonovi odpůrci zaneřádili Glockův web sprosťárnami

Hamiltonovi odpůrci zaneřádili Glockův web sprosťárnami

Odpůrci Lewise Hamiltona bombardují internetové stránky Timo Glocka. A neberou si vůbec servítky.

A jaký k tomu mají důvod? Vysvětlení je jednoduché. Hamiltonovi odpůrci (s největší pravděpodobností fanoušci Ferrari) evidentně nepřekousli fakt, že se právě mladý Brit stal novým mistrem světa.

Útoky na Glocka na webových stránkách

Sekci vzkazů na Glockově internetové stránce zaplnilo víc než pět set zpráv vracejících se k poslednímu kolu Velké ceny Brazílie. V tom Hamilton předjel pilota Toyoty, skončil pátý a mohl vesele slavit titul šampiona.

Urážlivé vzkazy na adresu Němce

Hamiltonovi odpůrci obrátili svou nelibost na 26letého Glocka, který se narodil nedaleko okruhu Hockenheim v Německu, mnohdy hodně nevybíravým způsobem.


"Glocku, nevypadáš jako Němec. Spíš jako polský čistič záchodů." "Doufám, že při příští havárii přijdeš o nohu." "Je ten chlap vůbec z Německa? Vypadá spíš jako Iráčan nebo Pakistánec," takové vzkazy jsou na Glockových stránkách.

Co mají Glockovi za zlé?

Že se v posledním kole nechal právě od Hamiltona předjet. Britský jezdec téměř celý závod kroužil na trati na pátém místě a tato pozice mu zaručovala titul. Jenže tři kola před koncem ho předjel Vettel a rázem bylo veselo u Ferrari.

Podívejte se, jak to při Velké ceně Brazílie vypadalo.


Jenže v posledním kole závodu a vlastně i celé letošní sezony se Hamilton dostal před Glocka a rozhodl o tom, že titul poputuje do McLarenu. Hamilton se na předjetí německého pilota nikterak nenadřel. Trať byla mokrá a Glock jako jediný jezdil na pneumatikách určených pro suchou trať. Což dělá rozdíl přibližně dvaceti vteřin na kolo, takže Hamilton okolo něj profrčel jako vítr.


Glock po závodě prohlásil, že své auto neovládal a že Hamiltona nenechal předjet schválně. Kdyby byl Glock dojel před Hamiltonem na pátém místě, mistrem světa by se stal Brazilec Felipe Massa na Ferrari.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události