Tenis

Štěpánek s raketou od Djokoviče nakonec Federera neudolal

Štěpánek s raketou od Djokoviče nakonec Federera neudolal
Zdroj: TN.cz

Český tenista se jako náhradník zapojil do Turnaje mistrů v Šanghaji. Dvojka světového žebříčku byla nad jeho síly.

Štěpánek je sice až 26. hráčem světového žebříčku, přesto do Šanghaje odletěl jako první náhradník v případě odstoupení někoho z elitní osmičky. Všichni hráči, kteří jsou v hodnocení před ním, totiž raději zvolili dovolenou, než možná zbytečný pobyt na hotelu v Asii.

Dědic Štěpánek

V co Štěpánek doufal, se stalo skutečností. Ne snad, že by Američanovi Roddickovi přál zranění, ale zahrát si při vyvrcholení tenisové sezony byl určitě jeho sen.


Duel jsme sledovali v on-line reportáži ZDE.


Po Roddickovi tak český bojovník zdědil pozici v turnajovém pavouku, po srbském kolegovy Djokovičovi zase raketu. Štěpánek totiž odletěl do Šanghaje přímo z pláže a jeho tenisové vybavení nestihlo dorazit včas.

První set prohrál až v tie-breaku

Štěpánek si tedy musel půjčit profesionální náčiní od svého kolegy, z dovolené si totiž do dějiště turnaje přivezl pouze tričko a kraťasy. Jediné, co dorazilo v pořádku byly čočky českého tenisty.


Lehce znevýhodněný, ale jako vždy precizně motivovaný Štěpánek nechtěl nechat favoritovi ani jeden míček zadarmo. Přesto prohrál hned své úvodní podání a zároveň první game zápasu vůbec. Ve čtvrté hře ale oplatil Federerovi stejnou mincí. Sada dospěla až do tie-breaku, kde se Švýcar narozdíl od svého soupeře mohl opřít o podání, a proto triumfoval v poměru 7:4.

Utekl hrobníkovi z lopaty, ne však na dlouho

V první hře druhého setu potrápil Štěpánek světovou dvojku při jejím podání, pak si ale oba borci v poklidu hlídali svůj servis až do osmého gamu. V něm se úspěšný brejk povedl Federerovi a ten šel podávat na vítězství v utkání.


Lví srdce ale ukázal český tenista, který svou ztrátu napravil a soupeře o podání také obral. Za stavu 4:5 ale Štěpánka zřejmě zradila psychika a favorizovaný Federer se po úspěšném brejku radoval z vítězství v setu i celém zápase.


V pátek Štěpánka čeká Simon, kterého v dosud jediném vzájemném zápase na letošním Roland Garros hladce porazil.

Výsledky:

Dvouhra - Červená skupina:
Federer (2-Švýc.) - Štěpánek (ČR) 7:6 (7:4), 6:4, Murray (3-Brit.) - Simon (8-Fr.) 6:4, 6:2.

Čtyřhra - Zlatá skupina:
Fyrstenberg, Matkowski (Pol.) - Dlouhý, Paes (ČR/Indie) 7:6 (7:2), 6:3, Nestor, Zimonjič (Kan./Srb.) - Björkman, Ullyett (Švéd./Zimb.) 6:1, 6:4.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události