Fotbal

Maradona možná skončí u argentinské reprezentace

Novopečený trenér, který nahradil neúspěšného Alfia Basileho, možná odejde od národního týmu ještě dřív, než vůbec začal. Důvodem je zamítavý postoj tamního fotbalového svazu k angažování Maradonova asistenta Oskara Ruggeriho.

Argentinská modla dělá od začátku svého oficiálního jmenování do funce trenéra národní reprezentace, které proběhlo teprve před deseti dny, pořádnou čistku. Teď však jedním ze svých razantních kroků šlápnul nejvyššímu muži tamního fotbalového svazu na kuří oko.

Zatímco Maradona a tajemník brečí, tak fotbalový šéf mlčí

První zápas má přitom nový trenér absolvovat už ve středu proti Skotsku. "Budu trénovat pouze za předpokladu, že dostanu takový tým asistentů, jaký si vyberu. Jinak do Glasgow neodjedu,“ řekl nekompromisně horkokrevný  Jihoameričan.


Nový reprezentační manažer Carlos Bilardo si myslí, že Maradona svojí hrozbě nedostojí. "Nerezignuje. Mluvil jsem s Diegem a řekl jsem mu, že je tu dalších nejméně 500 lidí, ze kterých si může vybrat svého asistenta,“ nechápe Maradonovo jednání Bilardo.


"Když jsem trénoval národní tým ( v letech 1983 až 1990 pozn. red.), musel jsem vyměnit tým postupně, během čtyř až pěti měsíců,“ dodal Bilardo. "Ale Diego to chce všechno najednou,“stěžuje si bývalý trenér národního týmu.


Šéf národní fotbalového svazu Julio Grondon, se kterým se Maradona dostal do křížku nechce prozradit, proč se mu Maradonova volba asistenta trenéra tolik nelíbí. “Je to moje věc. Nebudu se o tom bavit,“ řekl Grondon.

Po čem Maradona touží?

Proč vůbec Maradona o služby Oscara Alfreda Ruggeriho tolik stojí? Důvody se nabízí dva. Jednak je jeho bývalým parťákem z reprezentace a hlavně má na rozdíl od Maradony dlouholeté trenérské zkušenosti. Zatímco muž s „boží rukou“ vedl krátce pouze provinční kluby, tak Ruggeri působil v roli trenéra u argentinských velkoklubů Independiente a San Lorenzo de Almagro.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události