Fotbal

Maradona o rezignaci neuvažoval

Nový trenér argentinské fotbalové reprezentace Diego Maradona odmítl spekulace, že by kvůli sporům ohledně výběru svého asistenta uvažoval o rezignaci.

Nic tedy nebrání tomu, aby se na lavičce jihoamerického týmu představil ve středeční premiéře v přípravném utkání ve Skotsku.


"Odstoupení nikdy nebylo ve hře. Jsem u argentinského týmu pro hráče, ne pro cokoliv jiného," řekl jeden z nejlepších fotbalistů historie při návštěvě argentinského daviscupového týmu, který se v Mar del Plata připravuje na finále proti španělským tenistům.


Osmačtyřicetiletý Maradona si jako asistenta vybral bývalého obránce Oscara Ruggeriho, ale proti tomu se ostře postavil prezident Argentinské fotbalové asociace Julio Grondona. Místo toho navrhuje Maradonovi za asistenty jiné členy zlatého týmu z Mexika 1986 Sergia Batistu a Josého Luise Browna.

Proč zrovna Alfreda Ruggeriho?

Vysvětlení je jednoduché. Maradonna Ruggeriho zná ze společného působení v reprezentaci. Na rozdíl od božského Diega má dlouholeté trenérské zkušenosti. Zatímco muž s „boží rukou“ vedl krátce pouze provinční kluby, tak Ruggeri působil v roli trenéra u argentinských velkoklubů Independiente a San Lorenzo de Almagro.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události