Fotbal

Jozef Chovanec: Vybouchla nám defenzíva!

Jozef Chovanec: Vybouchla nám defenzíva!
Zdroj: TN.cz

"Mé hodnocení bude krátké. Všichni viděli naše selhání a špatnou hru od prvních okamžiků," řekl trenér Sparty k trapnému výkonu svých svěřenců.

Fotbalisté Sparty mají z ostudy kabát. Ve 14. kole Gambrinus ligy nestačili na střížkovskou Bohemku, které na Žižkově podlehli 3:4. Ještě absurdnější je na celé věci to, že klub s rozpočtem 360 milionů korun ročně nestačil na soupeře, jenž si na rok vystačí s částkou 30 milionů korun a nedělní utkání hrál od 25. minuty o desíti…

Chovanec běsnil nad čtvrtou brankou

Sparťané prakticky celý zápas jen dotahovali náskok soupeře, navíc brzy prohrávali už 2:0. "Přitom domácí nás ani jednou nepřečíslili. První gól byla krásná střela z dálky, třetí taky. Ale to, jak jsme inkasovali čtvrtou branku, se nám stát prostě nemůže. Tam nás bylo ve vlastním vápně víc a stejně dostaneme gól od volného hráče," kroutil hlavou Chovanec.


Ten moc dobře ví, že takováto porážka ještě více nahlodá chatrné sebevědomí mužstva. "Každá porážka je špatná, ale tahle má svá specifika. Vybouchla nám defenzíva a my se musíme zabývat výkony jednotlivých hráčů, jestli s nimi můžeme ve Spartě dál počítat,“ naznačil Chovanec, že to svým ovečkám pořádně spočítá…

Urban zpochybnil vyloučení Lenceviče

To trenér Bohemians Luboš Urban byl pochopitelně nad míru spokojený. "Porazit Spartu se nepovede každý týden. Vstoupili jsme do utkání dobře a hráči začali věřit, že se se Spartou dá hrát. Bylo to také o tom, kdo dá první gól, což se podařilo nám,“ poznamenal diplomaticky a pak se pustil do rozhodčích.


“Důležitým momentem bylo také naše vyloučení. Za co šel Lencevič ven, mi zůstává rozum stát…“


Urban dále připustil, že poté, co Sparta zkraje druhé části vyrovnala, to s akciemi domácích příliš dobře nevypadalo. "Začátek druhé půle byla katastrofa. Znovu jsme inkasovali a znovu po standardní situaci. Ale alespoň se diváci se měli na co dívat, hra byla nahoru dolů. Čtyřikrát jsme vedli, takže je to asi naše zasloužené vítězství," usmál se lodivod Bohemky.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události