Motorsport

Formulový šampion versus olympijský vítěz v cyklistice. Nevěříte?

Formulový šampion versus olympijský vítěz v cyklistice. Nevěříte?
Zdroj: TN.cz

Neobvyklý souboj nejúspěšnějším britských závodníků roku 2008, Lewise Hamiltona a Chrise Hoye, nabídne Závod šampionů na slavném stadionu Wembley, který se načas promění v autodrom.

Nejmladší mistr světa v historii Formule 1 Lewis Hamilton bude řídit osobní vůz, zatímco trojnásobný olympijský vítěz v dráhové cyklistice Chris Hoy, pojede vedle něho na paralelní trati na kole. Těžko říct, komu bude okruh více vyhovovat. Je totiž postaven na fotbalovém hřišti, bude tedy velmi členitý s krátkými rovinkami.

Zdroj: TN.cz

"Bude to něco úplně jiného. Už jsem jezdil s formulí mimo závodní trať, ale stadion ve Wembley je něco absolutně jiného, atmosféra tam bude šílená," těší se Hamilton na stránkách McLarenu.


"Bude to parádní tečka za fantastickým rokem a hrozně se těším, až svou účastí budu moci poděkovat fanouškům z celého světa, a především svým britským příznivcům za všechnu jejich podporu," pokračoval třiadvacetiletý pilot.


"Tolik jsem toho od fanoušků dostal, tak tohle bude skvělá příležitost, jak jim alespoň malou část z toho splatit," dodává nejmladší šampion F1 v historii.

Hoy: Asi prohraji, ale na trati nechám všechno

Olympijský vítěz v disciplínách keirin, sprint a týmový sprint, Chris Hoy, který pojede vedle Hamiltona na paralelní trati, je ze závodu nadšený. "Jsem ohromný motoristický fanoušek. Závod šampionů jsem už viděl v televizi, ale být tam přítomný je skvělé a závodit bude něco fantastického,“ rozplývá se dvaatřicetiletý cyklista, který tuší, že jde do prohrané bitvy.

Rychlík Chris Hoy v akci na světovém šampionátu v dráhové cyklistice:

„Z kola můžu vydupat asi dva a půl koňských sil, takže se s autem měřit nemůžu. Každopádně se budu snažit udělat závod co nejtěsnější. Dám do toho absolutně všechno,“ říká odhodlaně Hoy, který osedlá cyklistický speciál na němž dokáže vyvinout rychlost až 64 km/h.

Schumacher, Loeb, Coulthard...to je Závod šampionů

Střetnutí britských hrdinů, kteří se poté přesunou do Liverpoolu, kde se budou ucházet o ocenění BBC Sportovní osobnost roku, je pouze zpestřením Závodu šampionů. Bombastické motoristické události, která se uskuteční 14. prosince, se zúčastní například sedminásobný mistr světa ve formuli 1 Michael Schumacher, piloti David Coulthard, Sebastian Vettel, Jenson Button, pětinásobný mistr světa v rallye Sebastian Loeb a hvězdy okruhových závodů WTC Andy Priaulx.

Podívejte se, o čem je Závod šampionů:

Hamilton dostal pozvánku i do vlastního závodu, ale nakonec zůstane jen u souboje s Hoyem a předváděcí jízdy v závodním monopostu McLaren-Mercedes MP4-23, se kterým vyhrál titul mistra světa.

Podívejte se na porovnání rychlostí formule řízené Michaelem Schumacher a stíhacího letounu:Kdo si myslíte, že je nejrychlejší z trojice F1, motocykl a závodní motorový člun:Tušíte, kolik nadělí F1 osobnímu automobilu? Podívejte se na video:

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události