Hokej

České Budějovice se v Bratislavě rozloučí s Ligou mistrů

Fanoušci Slavie upírají zraky směrem k Curychu, kde se představí Linköping. Pokud vyhraje, posune tím Pražany do semifinále.

Hokejisty Mountfieldu čeká derniéra v Lize mistrů. A to na ledě Slovanu Bratislava, který v soutěži ještě nevyhrál. V Českých Budějovicích prohrál vysoko 2:5.

Bokroš slibuje, že jeho svěřenci nic nevypustí

Jihočeši zažívají sezonu hrůzy. V tabulce jsou poslední, na povrch prosakují informace o rozbrojích v kabině a o víkendu se proti mužstvu odvrátili už i samotní fanoušci. Pro český hokej je smolné, že tyto nepříjemné události postihly Jihočechy právě v ročníku, kdy hrají Ligu mistrů. Tu podvědomě odsunuli na druhou kolej, navíc na Ufu absolutně nestačili.


Ale na hokejisty Slovanu Bratislava ano. A porazit ho chtějí i tentokrát. “Pořád je to Liga mistrů, takže ten zápas bude mít náboj. My k němu přistoupíme se vší vážností, protože jak říkám před každým utkáním, my si nemůžeme dovolit nějaký duel vypustit,“ poznamenává pro klubový web trenér Mountfieldu Ernest Bokroš.


Ten chtěl do Slovenska přicestovat až těsně před utkáním, jenže regule soutěže jsou neúprosné – klub musí do dějiště zápasu přicestovat nejméně den před utkáním, aby absolvoval povinnou tiskovou konferenci. “Alespoň trochu potrénujeme a osaháme si led i halu,“ poznamenal Bokroš s tím, že se na rodné Slovensko moc těšil. “V Bratislavě na mě mají dobré vzpomínky. Navíc bude vyprodáno…“

Slavia nehraje, přesto může slavit

Červenobílí příznivci se už pomalu připravují na třetí prosinec, kdy si to v O2 Areně rozdá Slavia s Curychem o postup. Jenže pozor, ze zápasu roku se může rázem stát zápas o ničem…


O postupujícím totiž může rozhodnout mužstvo, které ve skupině D ještě nezískalo ani bod. Řeč je samozřejmě o švédském Linköpingu, jenž čeká zdánlivě bezvýznamný zápas v Curychu. Ovšem když Lenerovi svěřenci zvítězí, Slavia má postup jistý bez ohledu na to, jak dopadne poslední zápas ve skupině. “Nedělám si zbytečné iluze. Podle mě se rozhodne až toho třetího prosince,“ míní kapitán Josef Beránek na webových stránkách Slavie.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události