Motorsport

Hamiltona bude ve formuli 1 prý brzy nahánět žena

Do nejsledovanějšího motoristického seriálu by se rády zapojily i zástupkyně něžného pohlaví. Nejblíže kokpitu formule 1 jsou zatím Susie Stoddartová a Danica Patricková.

V seriálu závodů vozů kategorie DTM letos startoval mimo jiné bývalý jezdec formule 1 a bratr legendárního Michaela Schumachera, mladší Ralf. Na okruzích s ním soupeřily také dvě ženy. Nováček seriálu, který je populární především v Německu, Katherine Leggeová s Audi A4 a Susie Stoddartová, která krotí již třetím rokem mercedes.

Její vstupenkou by mohl být Di Resta

A právě druhá jmenovaná se po skončení letošního ročníku nechala slyšet, že už není daleko doba, kdy se žena stane plnohodnotným vládcem kokpitu ve formuli 1. "Nebude možná mistryní světa, ale určitě bude úspěšná,“ uvedla na stránkách cash.net Stoddartová. 

Sama by na motoristický Olymp ráda vystoupala a doufá, že jí k angažmá ve formuli 1 pomůže stávající tým i druhý pilot stáje Paul di Resta. Letošní vicemistr vozů DTM je testovacím jezdcem stáje McLaren, potažmo dceřiné Force India, a chce s pomocí svého manažera, kterým je otec Lewise Hamiltona, v nejbližší budoucnosti ve formuli 1 závodit. Pokud se mu to podaří, může pro Stoddartovou leccos udělat.

V letošní sezoně bez bodu

“Je to samozřejmě můj sen, ale vím, že musím být nejprve úspěšná v seriálu DTM,“ zpytovala svědomí Stoddartová. Ve skončeném ročníku seriálu vozů DTM se totiž do statistik nezapsala, nezískala totiž ani jeden bod. Jediné, co ji může alespoň trochu lepšit, že s blížícím se koncem sezony se její výsledky zlepšovaly.


“Jsem spokojená, ale ne úplně šťastná,“ uvedla pětadvacetiletá závodnice a dodala: “Mnohem lépe se mi vedlo loni, kdy jsem zajela několik dobrých kvalifikací i povedených závodů. Musím být důslednější a silnější v závěrech.“ Svého nejlepšího výsledku dosáhla v roce 2006, kdy na Hockenheimringu projela cílovou rovinkou jako devátá.

Hvězda Patricková a šovinista Button

Daleko větší šance prohánět čerstvého mistra světa Lewise Hamiltona má tak Danica Patricková. Ta na japonském okruhu Motegi v Japonsku vyhrála jako první žena v historii závod převážně americké série IndyCar. Patricková byla v roce 2005 vyhlášena nováčkem roku a od stejné sezony pravidelně vyhrává cenu pro nejsympatičtějšího jezdce. Rok od roku se také stále zlepšuje, v letošní sezoně obsadila celkovou šestou pozici. Třikrát si dokázala v kvalifikaci vyjet první místo na startovním roštu.


O Patrickovou už projevila zájem stáj Honda, s níž byla na tuto zimu domluvená na jednom testování. "Posadíme ji do našeho auta a budeme zvědaví, jak rychlá umí být,“ sliboval výkonný ředitel týmu Nick Fry. Testování ale bylo nakonec zrušeno. Možná také proto, že jezdci formule 1 o soupeření s ženami nestojí. "Jak by se mohla žena s velkým poprsím cítit v kokpitu formule pohodlně? Vy byste s nimi taky nechtěli závodit, nebo snad ano?“ Ptal se současný jezdec Hondy Jenson Button, který se zřejmě pokoušel žertovat.

dfk, jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události