Motorsport

Pilot F1 těžce zraněn při extrémním závodě

Pilot F1 těžce zraněn při extrémním závodě
Zdroj: oficiální zdroj

Marka Webbera, jezdce stáje Red Bull, při charitativním závodě sestřelil z horského kola automobil.

"Zranění australského pilota jsou sice vážná, ale jeho život v ohrožení není," prozradil seržant tasmánské policie Jon Ford. Ihned po nehodě Webbera transpontoval do nemocnice vrtulník. Původně to vypadalo, že se jedná o zranění všech končetin, skutečnost je ale o něco příjemnější. Řidič automobilu vyvázl bez zranění.

Zlomená noha zpevněná šroubem

Po převozu do nemocnice lékaři rozhodli, že přistoupí k operaci. Během ní mu zlomenou nohu zpevnili šroubem. "Mark má zlomenou nohu a odřenou ruku. Na rentgenu se zdálo vše ostatní v pořádku. Další rozsah zranění ještě nevíme, a je předčasné, abychom jej zveřejňovali, dokud nebudeme vědět více," řekl ředitel podniku Geoff Donohue.V nemocnici by měl Webber podle předběžných prognóz strávit nejméně tři dny. "Do týdne bude určitě propuštěn. Mluvil jsem s ním po operaci, už myslí na rehabilitaci a je ale v dobré náladě," dodal Donohue.

Závod sám organizuje

Extrémní závod s názvem Mark Webber Pure Tasmania Challenge je Webberova vlastní charitativní akce. Jedná se o pětidenní závod, při kterém týmy zdolávají 250 kilometrů v terénu za pomoci horských kol, kajaků, slaňování a trekingu. Zranění přišlo v předposlední den závodu.

Příprava na novou sezonu narušena

Že Webber neabsolvuje celou přípravu na novou sezonu je už nyní jasné. Kolik testovacích jízd ale zmešká, zatím jasné není. Rekonvalescence by měla trvat zhruba šest týdnů. "Jakmile to půjde, odletí do Evropy," řekl Donohue. V každém případě jedenáctý muž letošního mistrovství světa, který startoval už ve 120 Velkých cenách, nestihne nejbližší testování své stáje, které se uskuteční od 9. prosince ve španělském Jerezu.


"Mark zůstane několik dnů v nemocnici v Hobartu v Tasmánii, pak bude jeho léčba pokračovat ve Velké Británii. Vypadá to, že nestihne zimní testovací program týmu, ale rozhodně věříme, že v březnu bude na startu nové sezony při Velké ceně Austrálie," uvádí se v prohlášení týmu Red Bull. "Mark prohlásil, že je rád, že řidič vozu nebyl zraněn, a děkuje všem, kdo mu přáli brzké uzdravení."


Webber se měl v prosinci zúčastnit Závodu šampionů na londýnském stadionu Wembley, to mu však zraněná noha nedovolí.

Mark Webber za sebou má i několik nebezpečně vypadajících havárií za volantem monopostu F1. Podívejte se.


Takto vypadá nehoda z pohledu kamery umístěné v kokpitu jezdce.


Webber měl v jednom ze závodů kolizi s legendárním Michaelem Schumacherem, který mu vjel do cesty v boxové uličce.

jpz, dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události