Sport

Překvapená Sáblíková: Časový odstup mě zarazil. Osm vteřin je dost

Překvapená Sáblíková: Časový odstup mě zarazil. Osm vteřin je dost
Zdroj: TN.cz

Nejlepší česká rychlobruslařka přišla o dominatní postavení mezi ženami na trati 5000 metrů. Vzala jí ho Němka Claudie Pechstein.

Nutno ovšem podotknout, že Martina Sáblíková byla v jasné nevýhodě. Teprve ve čtvrtek dobrala antibiotika a její imunitní systém je tak stále velmi oslabený. “Ale já bych tu nemoc se závodem nespojovala,“ odmítá jakýkoliv alibismus sympatická tmavovláska.

Martino, předně velká gratulace ke stříbru. Přesto jste v Moskvě našla po dvou letech přemožitelku na trati 5000 metrů. Bolí vás to hodně?

Musím říct, že Claudie Pechstein zajela výborný čas. Byl to famózní výkon, klobouk dolů před ní. Druhé místo není zase tak špatné, na druhou stranu musím říct, že mě zarazil ten časový odstup. Osm vteřin je docela dost… Ale dá se říct, že jsem poměrně spokojená.

Na “bedně“ jste skončila i přesto, že jste měla zdravotní problémy. Nepřemýšlela jste o tom, že závod vynecháte a nemoc raději vyležíte?

Na ledě jsem se cítila lépe, navíc antibiotika jsem dobrala už ve čtvrtek. Je mi dobře a nijak mě to nepoložilo, takže myslím, že to bude dobrý.

Nebyl to trochu risk – nastoupit, i když nejste zcela fit?

To bych neřekla, můj start jsem konzultovala s lékařem. Ten to povolil.

Takže po zdravotní stránce jste už stoprocentně v pořádku?
Tak stoprocentně asi ještě ne, ale já bych tohle s tím závodem nespojovala.

Moskevské zaváhání nemění nic na tom, že jste i nadále v čele Světového poháru. Myslíte si, že svou pozici udržíte až do konce?

Zbývají tři závody a stát se může cokoli. Je to ještě dlouhá cesta, uvidíme, jak to dopadne. Ale samozřejmě se budu snažit skončit co nejlépe.

Doma jste nebyla už zhruba dva měsíce. Změní se na tom něco v nejbližší době?

Bohužel ne. Domů přijedu asi až 22. prosince…

Sáblíková na druhá místa není zvyklá, ona ráda vítězí. Podívejte se, jak soupeřkám vytřela zrak při prvním závodu Světového poháru v Berlíně.


hum s přispěním Marcely Špálovské, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události