Sport

Petřikov: Chci medaili ze seniorského šampionátu nebo olympiády

Petřikov: Chci medaili ze seniorského šampionátu nebo olympiády
Zdroj: oficiální zdroj

Na vaše dotazy v on-line rozhovoru odpovídal čerstvý mistr Evropy do 23 let judista Pavel Petřikov.

České judo na olympiádě díru do světa neudělalo, ale v posledních měsících se čeští judsité postarali o dva velké úspěchy. Nejdříve se na konci října stal poprvé v historii České republiky juniorským mistrem světa v judu teprve sedmnáctiletý borec Lukáš Krpálek. A nyní má Česká republika dalšího mistra, tentokrát Evropy. Stal se jím Pavel Petřikov. Jeho skvělý úspěch na šampionátu v Záhřebu podtrhl olympionik Václav Ježek, který skončil na třetím místě.


Dva týdny po úspěšné obhajobě domácího titulu zdolal český olympionik Pavel Petřikov v Chorvatsku všechny tři soupeře v základní skupině na ipon, v semifinále porazil v prodloužení Ukrajince Georgije Zantaraiu a v boji o zlato přemohl judista PSK Hradec Králové italského soupeře Elia Verdeho. Finálovému utkání dominoval, soupeř nedokázal bodovat, zatímco český reprezentant získal dvakrát juko a jednou vazari.


V našem on-line rozhovoru jste měli jedinečnou možnost, zeptat se Pavla Petřikova na cokoliv. V jedné z odpovědí prozradil, že jeho cílem je medaile ze seniorského mistrovství Evropy, mistrovství světa či olympiády.


Kdo ho přivedl k judu? Jak často trénuje? A využil někdy svého umění k tomu, aby zmlátil někoho do krve? Na tyto a další otázky poskytl zajímavé odpovědi.


Rozhovor


Pavel Petřikov zdědil judistické geny po svém otci, který je stříbrným medailistou z MS v roce 1981. Mezi největší úspěchy Pavla Petřikova patří samozřejmě zisk titulu mistra Evropy do 23 let, 1. místo na SP v Rotterdamu v roce 2006 či 2. místo na SP v Tbilisi v letošním roce. Na letošním mistrovství Evropy seniorů skončil osmý, na olympiádě v Pekingu vypadl ve třetím kole a podělil se o deváté místo. "Tohle byla krásná tečka za sezonou," řekl bezprostředně po úspěchu mladý judista.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události