Motorsport

Webber opustí nemocnici za čtyři až pět dní

Australský pilot stáje formule 1 Red Bull za volant do konce roku neusedne.

Světem formule 1 uplynulý víkend lehce otřásla zpráva o nehodě Marka Webbera. Pilot stáje Red Bull si na horském kole při kolizi s protijedoucím vozidlem Nissan X-Trail  zlomil nohu, holenní i lýtkovou kost. Incident se stal o víkendu poblíž Port Arthur na jihovýchodě Tasmánie.


Ke kolizi došlo v průběhu jeho vlastní dobročinné akce, vytrvalostního závodu Mark Webber Pure Tasmania Challenge, kde závodníci musí urazit vzdálenost 250 kilometrů pomocí horských kol, kajaků a pěšky.

Rodiče v nemocnici nepoznal

Lékařské zprávy potvrdily,  že horní polovina Webberova těla je poraněna, ale jen povrchně. Hlava, páteř a pánev jsou v pořádku. V nemocnici s ním tráví spoustu času jeho rodiče, ale velké množství sedativ zpočátku způsobilo, že je ani nepoznal.


Tři dny po nehodě je dvaatřicetiletý Australan zpět při vědomí. Přes určitou bolest si ale už může sám určovat množství podávaného morfia. Doktoři neočekávají žádné další komplikace a pozitivním zjištěním je, že fraktury jsou vzdálené od kloubů.

Návrat do Evropy se odkládá

Původně měl už dnes Webber odletět zpět do Evropy, aby se začal připravovat na testy v Jerezu, nyní je však jisté, že za volant do konce roku neusedne. Australský pilot týmu Red Bull bude muset zůstat v nemocnici další čtyři nebo pět dní.


Otázkou je, jestli se bude léčit v Melbourne, nebo pojede domů do Queanbeyan, poblíž Canberry, kde by mohl pro rehabilitaci využít pomoc Australského sportovního institutu.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události