Fotbal

Slavia je v Žilině, přijela si pro důležité vítězství

Krátce po poledni dorazila slávistická výprava na místo určení svého druhého vystoupení ve skupině F Poháru UEFA - do slovenské Žiliny.

Po krátkém letu a dalším přesunu autobusem přivítala slávisty Žilina zahalená do tenkého sněhového obalu. Na tamním stadionu budou zítra svěřenci Karla Jarolíma bojovat o udržení naděje na postup ze základní skupiny F Poháru UEFA.

Bez opor, ale odhodlaní

S výpravou na Slovensko necestovali rekonvalescenti a obvyklí členové základní jedenáctky Tavares, Černý, Šmicer a Dřížďal, naopak poprvé jsou na evropské misi Šiklič a Cissé.


Přes několik absencí potřebuje Slavia po úvodní domácí prohře s anglickou Aston Villou bodovat. "Vyhrát chceme v každém zápase. Ale pokud chceme myslet na postup, tak s kým jiným bychom měli získávat body? Samozřejmě nechci Žilinu podceňovat, ale potom nás čeká Hamburk a Ajax a to jsou zase soupeři úplně jiné kategorie,“ řekl pro oficiální stránky klubu stoper Marek Suchý.

Žilina má po roce šanci na odvetu

"Jedeme do Žiliny vyhrát a porvat se o šanci, abychom i na jaře mohli hrát další zápasy v Poháru UEFA,“ doplnil mladého fotbalistu zkušený kapitán Erich Brabec.


V minulé sezoně se spolu oba týmy utkaly ve 2. předkole Ligy mistrů. Slávisté zdolali svou nejtěžší překážku při cestě za svou premiérovou účastí v elitní evropské soutěži až po penaltách.

Oproti loňskému roku povede Žilinu ve čtvrtek do souboje se Slavií nový trenér Dušan Radolský. "To je asi ten největší rozdíl. Samozřejmě že jsou tam také hráči, kteří tam loni nebyli, například Ondra Šourek, Emil Rilke, Adauto, nebo Admir Vladavič. Ale myslím si, že trenér nám určí taktiku, která by měla být úspěšná a která by měla vést k zisku tří bodů,“ doplnil Brabec.

Liberec jako memento

Žilina už v probíhající sezoně vyřadila ze hry v Poháru UEFA Liberec. Severočeši vypadli v 1. kole evropské soutěže po dvou porážkách 1:2.

"Sledovali jsme, jak hrála Žilina s Libercem, viděli jsme i jejich poslední zápas, mužstvo je to dobře technicky vybavené, fotbal hrát umějí. Minulý rok jsem sice proti Žilině hrál jenom posledních pár minut, ale vím, že to bylo hodně těžké utkání a že i diváci jim tam vytvořili skvělou kulisu," varoval Suchý.

Symbolický den útočníka Ivany

Díky Slavii se domů na Slovensko podíval v den svých 25. narozenin útočník Milan Ivana, pro nějž bude duel o to pikantnější.


"Vyšlo to krásně, že jedu domů přesně na svoje narozeniny. Doufám, že vyhrajeme a že si to ještě zpříjemním," uvedl pro slávistické stránky a dodal: "Slovenský fotbal pořád sleduji, Žilině se poslední dobou daří, mají ty z nejlepších hráčů na Slovensku. I když poslední kolo na Slovanu prohráli, bylo to hodně vyrovnané a určitě nás zítra nečeká nic lehkého."

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události