Hokej

Brankářská rošáda v Litvínově. Odchází Hübl, přichází Salfický

V kádru momentálně druhého týmu extraligy došlo k zajímavým krátkodobým změnám.

Talentovaný gólman Jaroslav Hübl se vydá na zkušenou do švýcarského Davosu, kde bude hostovat tři zápasy, a přesně na tu dobu přichází do Litvínova velezkušený Dušan Salfický, jednička Ústeckých Lvů.

Hübl změnu vítá

Důvod této akce “kulový blesk“? Davosu se zranili oba gólmani, a tak oslovil Litvínov, aby jim jednoho půjčil. Ten se rozhodl žádosti vyhovět. “Je to jen na tři zápasy, navíc pro klub je to finančně výhodné. Pro mě to je hlavně zkušenost do budoucna," říká Hübl, který přesun do švýcarské metropole bere jako příjemné zpestření. "Davos je jedním z nejlepších evropských klubů, navíc já se do Litvínova určitě vrátím. Mám tam smlouvu i na příští rok,“ poznamenal pětadvacetiletý brankář, jenž byl v únoru na soupisce Ženevy. Do její brány se však ani jednou nedostal.

Salfický zpátky v extralize. Ale jen na chvíli

V době Hüblova “výletu“ bude za Litvínov chytat gólman Petr Franěk. Záda mu bude krýt Dušan Salfický, jenž má platný kontrakt v Ústí. Prvoligový celek o něj ale nepřijde – i v jeho případě se totiž jedná jen o třízápasovou výpomoc.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.