Hokej

Ton: Pod stromeček si přeji "střeleckou formu"

Vyhlášený střelec hokejové Sparty Petr Ton odpovídal na Vaše dotazy v on-line rozhovoru.

K Vánocům pod stromeček by si sparťanský kanonýr přál najít střeleckou formu. Jaký byl jeho nejdůležitější gól? Potkal se na ledě někdy s Jaromírem Jágrem? A  jak vidí šance Sparty na zisk titulu v O2 extralize? Na tyto a další otázky poskytl čtenářům zajímavé odpovědi.    


Rozhovor


Petr Ton se narodil ve Slaném, hraje v Praze, a nedá dopustit na Kladno… Řeč je o oblíbenci sparťanských hokejových tribun Petru Tonovi. Pětatřicetiletý hokejista prošel jen dvěma extraligovými kluby – Kladnem a právě Spartou, ale zřejmě nejlepší léta kariéry prožil ve Finsku, kde hrál hned za čtyři týmy (Jokerit Helsinky, Espoo Blues, Jyväskylu a Karpat Oulu). Nejvíce se mu dařilo v Jyväskyle, kde během tří let nastřílel fantastických 86 branek a zaznamenal 150 kanadských bodů!


S Finskem se však nepojí jen příjemné záležitosti, ale také jedno těžké zranění. Ještě v barvách Jokeritu si Ton zlomil ruku a od hokeje si musel dát několikatýdenní pauzu. Ovšem ten nejhorší hokejový moment ho měl ještě potkat… Byl zrovna pátek třináctého roku 2006 a Sparta hrála v Litvínově. Rychlonohý útočník ujel domácím zadákům a zakopl o vystrčenou hůl brankáře Altrichtera, po čemž následoval tvrdý náraz do mantinelu. Výsledek střetu s hrazením byl až příliš krutý: Komplikovaná fraktura vřetenní kosti, která Tona limituje do dneška.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události