Sport

Amputovali mu nohu, nyní žádá odškodné

Bývalý rakouský sjezdař Matthias Lanzinger žádá po lyžařské federaci odškodné ve výši 100 tisíc eur (2,5 milionu korun).

Lanzinger se zranil v březnu, kdy v závodě Světového poháru v norském Kvitfjellu ošklivě upadl a lékaři mu následně museli amputovat část levé nohy. Pád vypadal hrůzostrašně. Do jedné zatáčky Rakušan najel špatně a po dlouhém skoku trefil v plné rychlosti slalomovou branku. Pravá lyže mu ihned vypla, bohužel levá ne.

Podívejte se na nešťastný pád, po kterém Lanzinger přišel o nohu.


"Amputace byla naprosto nezbytná, museli jsme předejít dalším trvalým následkům,“ vysvětlili zástupci Rakouského lyžařského svazu důvod, proč se k radikálnímu zákroku přistoupilo.

Žalobu podá na FIS, pořadatele i nemocnici

Sportovcův právník Manfred Ainedter řekl agentuře APA, že na všechny tři instituce bude podána společná žaloba, protože už nelze konkrétně stanovit, jak velký vliv měla jednotlivá údajná pochybení na výslednou situaci. Sedmadvacetiletý bývalý lyžař požaduje minimálně 100 tisíc eur (2,5 milionu korun).


Domnívá se totiž, že při závodě nebyla plně zajištěna bezpečnost sjezdařů, do nemocnice v Oslu ho prý vrtulník dopravil se zbytečným zpožděním a chirurgický zákrok neodpovídal vážnosti zranění. FIS už 21. listopadu odmítla nést za nehodu jakoukoliv odpovědnost.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události