Motorsport

Zraněný Webber chce usednout za volant Red Bullu v únoru

Australský pilot formule 1 si přeje zúčastit se testování monopostu pro novou sezonu

Pilot stáje F1 Red Bull Marc Webber si o víkendu na horském kole při kolizi s protijedoucím vozidlem zlomil nohu, holenní i lýtkovou kostNa dráhu se chce vrátit v únoru, aby se mohl účastnit testování monopostu pro novou sezonu.


"Rád bych byl při prvním testování nového vozu," řekl Webber. "Zatím nevím, zda to bude možné. Pokud by bylo v zájmu celé sezony, abych týden nebo deset dnů počkal, pak vydržím."

Hlavní prioritou je úvodní Grand Prix

Ke kolizi dvaatřicetiletého Australana došlo během jeho vlastního charitativního projektu v Tasmánii. Webber by měl v těchto dnech opustit nemocnici a přiznává, že jeho hlavní prioritou je být v optimální formě do prvního závodu sezony, Velké ceny Austrálie, která se jede v březnu.


"Uvidíme, kolik toho stihnu najezdit. Pokud zvládnu před Melbourne trojí testování, budu mít jistotu, že v Melbourne tým nezklamu," řekl Webber, který si nohu zlomil nadvakrát a má ji zpevněnou šrouby. "Ale do března je ještě daleko, to hraje pro mě. Jsem zvědavý, jaké budu dělat pokroky. Ještě nikdy jsem v takové situaci nebyl."

Mohl dopadnout mnohem hůř

Webber připustil, že ho inspirují jiní piloti, kteří se vrátili po mnohem horších zraněních. "Hodně myslím na Alexe Zanardiho," řekl Webber. "Je mi jasné, že jsem mohl dopadnout hůř," připomněl italského pilota, který přišel při závodě o obě nohy.


Australský pilot se navíc zranil mimo sezonu, ale vedení týmu Red Bull mu nic nevytýká.


"Jsem v kontaktu s mnoha lidmi z mého týmu, včetně šéfa Christiana Hornera. Všichni mě skutečně podporují a také se vložili do rehabilitačního programu," řekl.

Podržel ho i Briatore

Kritiky se Mark Webber nedočkal ani od svého manažera Flavia Briatoreho, na jehož adresu uvedl: "Flavio je skvělý manažer. Spolupracuji s Flaviem téměř devět let a on plně podporuje vše, co dělám v rámci příprav na formuli 1 a závodění."


"Mnoho lidí mi poslalo přání k uzdravení, včetně jezdců a členů ostatních týmů. Chtěl bych poděkovat všem lidem z celého světa, kteří mi posílají vzkazy."

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události