Motorsport

Alonso: Bez dalšího titulu z F1 neodejdu

Dvojnásobný mistr světa ve formuli 1 Fernando Alonso odejde z prestižního seriálu nejdříve ve chvíli, kdy získá třetí titul mistra světa. V jaké stájí to bude však neprozradil.

Tři roky po sobě se Fernando Alonso mohl stát mistrem světa. Dva tituly získal v letech 2005 a 2006, kdy se mu povedla věc nevídaná, úspěšně odrazil útok Michaela Schumachera. Jenže pak příšel přelomový rok 2007, ve kterém Alonso usednul do vozu stáje McLaren, čímž na sebe ušil pořádný bič. Kromě toho, že přišel o třetí titul mistra světa v řadě, který mu "uzmul" Kimmi Räikkönen,  tak musel bojovat s týmovým kolegovou Lewisem Hamiltonem.

Cesta tam a zase zpátky

Mentalita týmu McLaren, resp. jeho šéfa Ronna Denise, který dával najevo svoje sympatie Lewise Hamiltonovi, se plně neslučovala s mentalitou Fernanda Alonsa. Španělský pilot je rozený šampion a soupeřit s tehdy ještě zelenáčem Hamiltonem o pozici týmové jedničky se mu nechtělo.


Z toho důvodu se vrátil do "náruče" svého opatrovatele a manažera Flavia Briatoreho, šéfa Renaultu. Francouzská stáj ovšem prodělávala jistý útlum. Alonsovi tak bylo hned v prvních testech jasné, že ročník 2008 se pro něj nebude nést v duchu boje o titul. I přes problémy s nekonkurenceschopným vozem se ovšem rodákovi z Ovieda podařilo zvítězit ve dvou závodech.

Alonso chce získat další titul. Bude to ve Ferrari?

Ačkoliv se mu nepodařil čistý hattrick v zisku mistrovských titulů, tak alespoň po jednom z nich španělský pilot touží. "Jsem víceméně přesvědčen, že z formule 1 neodejdu, dokud se znovu nestanu mistrem světa," řekl odhodlaně celkově pátý muž letošního šampionátu na Madridské univerzitě před bezmála 2000 studenty.


Vzhledem k výkonnosti jeho současné stáje však není jisté, v jakém týmu chce Alonso svému slibu dostát. Na otázku, zda je stále v kontaktu s týmem Ferrari, odpověděl trochu tajemně. "Rychlá odpověď na podobnou otázku by nebyla správná,"odpověděl mudrlant Alonso.

Alonso a Hamilton, nepřátelé na život a na smrt?

Kromě spekulací na téma Ferrari se světová motoristická média stále zajímají o jeho vypjatý vztah s Lewisem Hamiltonem. "Není to tak zlé, jako se to v Anglii a Španělsku vykresluje. Stejně jako Kimimu jsem mu pogratuloval k zisku titulu. Řekl jsem, ať si ho užije, on poděkoval, toť vše," uzavřel Španělský pilot.

jud, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události