Sport

Záhrobská obsadila v obřím slalomu v Aspenu sedmnácté místo

Z vítězství se v americkém středisku radovala nečekaně Francouzská Worleyová.

Francouzká lyžařka Tessa Worleyová vyhrála překvapivě obří slalom Světového poháru v americkém Aspenu před Tanjou Poutiainenovou z Finska a Rakušankou Elisabeth Görglovou. Šárka Záhrobská si oproti prvnímu kolu o tři příčky pohoršila a skončila nakonec až sedmnáctá. Mistryni světa ve slalomu to ale bezpečně stačilo na body, zatímco před měsícem v Söldenu obsadila až 47. místo. Záhrobská ztratila na Worleyovou celkem 3,42 sekundy.


Premiérové umístění na stupních vítězů

Devatenáctiletá Tessa Worleyová útočila ze šestého místa po prvním kole, nejrychlejší čas ve druhém kole ji nakonec posunul k vítězství. Francouzka přitom ještě nikdy neskončila ve Světovém poháru na stupních vítězů.


Nepříznivé podmínky zavinily několik pádů

Nejlepší závodnice prvního kola, Italka Denise Karbonová měla v druhém kole kolizi, která ji připravila o vedoucí příčku. Především v prvním kole panovaly na sjezdovce krajně nepříznivé podmínky a doplatila na to třeba nejúspěšnější španělská sjezdařka historie Maria Jose Riendaová-Contrerasová. Třiatřicetiletá vítězka šesti závodů SP po pádu v prvním kole skončila v nemocnici a podle první diagnózy si vážně poranila koleno.


Podezření na poškozené vazy se objevilo i u Rakušanky Nicole Hospové, jež nezvládla jednu z posledních branek prvního kola, ačkoli byla v té době držitelkou nejrychlejšího mezičasu. Vyšetření ale hrozbu vážnějšího úrazu nepotvrdilo.

Aspen - obří slalom - ženy :

1. Worleyová (Fr.) 2:12,86, 2. Poutiainenová (Fin.) 2:13,14, 3. Görglová (Rak.) 2:13,57, 4. Vonnová (USA) 2:13,73, 5. Zettelová (Rak.) 2:13,89, 6. Pietilae - Holmnerová (Švéd.) 2:13,98, 7. Mancusová (USA) 2:14,05, 8. Bertrandová (Fr.) 2:14,56, 9. Giusová (It.) 2:14,76, 10. Mazeová (Slovin.) 2:15,08,....17. ZÁHROBSKÁ (ČR) 2:16,28.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události