Fotbal

Roman Pros: Lavička dostal nabídku jako žádný trenér v Česku!

Majitel fotbalového Brna exkluzivně pro tn.cz: “Kategoricky odmítám, že by Uličného odchod byl chybou. Nebylo jiné řešení!“

Co může za to, že se ambiciózní celek z Brna krčí po podzimu až ve druhé polovině tabulky? Odpověď lze naleznout v rozhovoru s šéfem klubu Romanem Prosem.

Podzim jste zakončili na desátém místě s hrozivým 17bodovým odstupem na pražskou Slavii. Jaké jsou podle vás hlavní příčiny tohoto neúspěchu?
K tomuhle se vyjádřím poté, co proběhne naše oficiální tisková konference. V té době už budeme mít všechno černé na bílém. Navíc těch objektivních příčin je tu hned několik – zranění klíčových hráčů, problémy s trenérem… Samozřejmě to okomentuji mnohem obšírněji, ale musíte si chvíli počkat.

Nehodnotíte s odstupem času jako chybu, že jste na konci října propustil trenéra Petra Uličného?
Vůbec ne (důrazně). Kategoricky říkám, že tohle jako chybu nehodnotím. Stojím si za tím, že v tomhle směru nebylo jiné řešení. A jestli tam nějaká chyba byla, tak je to otázka pro Petra Uličného. On si to odvolání způsobil de facto sám!

Za hlavní slabinu brněnského týmu bylo často označováno to, že mu chybí kvantita. Souhlasíte s tímto názorem?

Přesně tato otázka mi je pokládána neustále… Já přiznávám, že za úzký kádr může naše špatné rozhodnutí. Před sezonou jsme měli dvě možnosti. Buď rapidně posílit a způsobit možné rozbroje v kabině, protože jsme se nedostali do pohárů a spousta hráčů by byla opravdu jen “na lavičku“, nebo se vydat cestou, kterou jsme nakonec zvolili. Tedy nerozšiřovat kádr a s tím stávajícím zkusit zaútočit na přední příčky tabulky. To se nám nepovedlo, takže v zimním přestupním termínu vydatně posílíme. A v létě v tom budeme pokračovat.

Došlo v tomto směru k pochybení sportovního manažera Karla Jarůška?
Ano.

Je to hlavní důvod toho, proč v klubu končí?

Jednou z příčin to samozřejmě je. Ostatně i sám Karel Jarůšek řekl, že to cítí jako svou chybu. Nyní bych to nerad více komentoval…

A prozradíte, jestli už je nějaký kandidát na jeho místo? Nebo uvažujete o tom, že zůstane neobsazené?
Podívejte se, vážně mě mrzí, že vám musím odpovídat takhle stroze, ale nemůžu se k tomu vyjádřit.

Pojďme tedy zabrousit někam trochu jinam. Můžete potvrdit informaci, že jste opět jednal s trenérem Vítězslavem Lavičkou, aby převzal mužstvo, a on definitivně odmítl?
To potvrzuji. S panem Lavičkou jsem se sešel před utkáním v Liberci a znovu jsem ho oslovil s nabídkou, aby se stal naším trenérem. Dovolím si říct, že v rámci české ligy byla ta nabídka průlomová. Dostal by takové množství kompetencí jako žádný trenér před ním, dostal by takovou délku spolupráce, kterou tady nikdo nikdy nedostal… Bohužel se však pan Lavička rozhodl tak, jak se rozhodl.

Věřil jste hodně, že se vám ho podaří přesvědčit?

Abych pravdu řekl, věřil jsem, že na to kývne. O to větší cítím zklamání.

Je jeho rozhodnutí opravdu konečné?

Ano. Je to definitivní, už se k té nabídce nebudeme vracet.

Máte už v hlavě další kandidáty?

Mám, ale nezlobte se, jejich jména nyní nebudu nijak komentovat.

Ondřej Huml, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události