Motorsport

Hamilton bude Ježíškem: Rodině nadělí let do vesmíru

Čerstvý mistr světa formule 1 Lewis Hamilton hodlá za let do vesmíru spolu s přítelkyní a členy rodiny utratit milion dolarů.

Podle Evening Standard hodlá britský formulový šampion Lewis Hamilton zaplatit za pět míst v raketoplánu SpaceShip Two jeden milion dolarů (přes dvacet milionů korun). "Lewis si myslí, že to bude výborný způsob, jak poděkovat Nicole a své rodině za jejich podporu v sezoně, kdy triumfoval," řekl nejmenovaný zdroj, který citují britská média.

Dvouhodinový let se uskuteční v roce 2010

Třiadvacetiletá hvězda formule 1 hodlá s sebou do vesmíru vzít přítelkyni Nicole Scherzingerovou, otce Anthonyho, nevlastní matku Lindu a nevlastního bratra Nicholase.

Na poslední závod letošní sezony a reakci přítelkyně s rodinou v boxech se můžete podívat na videu:

Podle dostupných informací už společnost Virgin Galactic miliardáře Richarda Bransona prodala na 250 lístků na první komerční let do vesmíru. Ten by se měl uskutečnit v roce 2010. Let raketoplánem má trvat dvě hodiny, bude natočený na video a všichni účastníci dostanou pamětní fotografie.

Při cestě za vetřelci nebude chybět seržantka Ripleyová

Na palubě by při premiéře veřejného letu do vesmíru měla být i slavná představitelka hlavní role z legendární sci-fi série Vetřelec Sigourney Weaver. "Byli bychom moc rádi, pokud bychom ji mohli vzít zpátky na návštěvu vetřelců,“ uvedla s nadsázkou mluvčí společnosti Virgin Galactic.

Hamilton se připravuje v extrémních podmínkách

Nejmladší mistr svět v historii formule 1 právě teď absolvuje několikadenní soustředění, na kterém začíná přípravu na obhajobu titulu. Ve finském ledovém obklíčení si dává intenzivně “do těla“. “Je to pro mě jeden z nejlepších týdnů v roce,“ uvedl pro Evening Standard a dodal: “Cítím se, jak bych byl úplně odříznutý od okolního světa, což mi umožňuje plně se soustředit pouze na nabírání kondice.“

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události