Fotbal

Jarolím: S Hamburkem budeme hrát o všechno

Jarolím: S Hamburkem budeme hrát o všechno

VIDEO: Fotbalisté Slavie Praha mají po dvou zápasech ve skupině Poháru UEFA na svém kontě jediný bod a vědí, že ve čtvrtek v Edenu musejí s Hamburkem uspět. Zápas nabídne i rodinný souboj hamburského záložníka Davida Jarolíma s otcem Karlem Jarolímem, který má navíc v kádru synovce Marka.

Teď nebo nikdy. Tato myšlenka jistě probíhá hlavou všem slávistům před čtvrtečním utkáním Poháru UEFA, ve kterém přivítají v Edenu bundesligový Hamburk.Z pohárové bitvy chtějí vyválčit body oba týmy

Sešívaní mají sice v základní fázi za sebou už dva zápasy, po porážce s Aston Villou (0:1) a bezbrankové remíze v Žilině však už musí zabrat.


"Čtvrteční zápas pro nás bude zlomovým. Budeme hrát o všechno," uvedl kouč Slavie Karel Jarolím, který ví, že jedině výhra přiblíží Slavii postupu do jarních vyřazovacích bojů. Remíza udrží už jen teoretickou naději, zatímco porážka znamená konec, a to i bez ohledu na závěrečný zápas na Ajaxu.


Neméně důležitý bude zápas i pro jejich německého soupeře, který si postupovou cestu zkomplikoval prohrou právě s nizozemský soupeřem. "Myslím, že ani není potřeba se nějak zvlášť motivovat, všichni víme, o co oběma týmům jde. Musíme vyhrát, karty jsou rozdány zcela jednoznačně," řekl David Jarolím, který svými přihrávkami zásobuje spoluhráče, jež dokáží rozhodovat zápasy.

Okénka v defenzivě Hamburku jsou cestou k bodům

Zatímco v ofenzivě Hamburku, která se spoléhá především na Oliče, Petriče, Guerrera či Trochovského, spočívá největší síla Hamburku, tak chybující defenziva může být slávistickým klíčem k úspěchu. Klub z přístavního města vstřelil v patnácti kolech 23 gólů a stejný počet branek inkasoval.


"To by mohl být slabší článek soupeře a zkušený brankář Rost se také nevyhnul v poslední době chybám," uvedl Jarolím, který nicméně upozornil na to, že nějaké bezhlavé útočení od Slavie diváci čekat nemohou.

"Rozhodně se nemůžeme pustit střemhlav dopředu, ale musíme být aktivní. Ajax ukázal, co by mělo na Hamburk platit - směrem dopředu byl hodně aktivní a využít každou příležitost k rychlému přechodu do útoku," prohlásil Jarolím.

Slávističtí marodi se uzdravili za minutu dvanáct

Domácímu trenérovi jistě ve spřádání jeho plánů na silného soupeře pomohl i fakt, že se mu vyprázdnila marodka. "To mě těší, i když Tavares, Šmicer a Černý nastoupili prvně až v Příbrami. Rozhodně se tím kádr zkvalitnil," řekl Jarolím.


Nizozemský trenér soupeře Martin Jol bude postrádat svého krajana a reprezentanta De Jonga, který si obnovil zranění kolena. Slavii Jol zná: před dvěma lety vedl ve stejné soutěži Tottenham a po dvou výhrách 1:0 se radoval z postupu. "Ví toho o Slavii víc než já. Překvapil mě svými znalostmi, ani jsem mu neměl co říci," řekl David Jarolím.

Předpokládané sestavy: 

Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Hubáček - Belaid, Tavares, M. Jarolím, Švento - Necid, Šmicer.
Hamburk: Rost - Boateng, Reinhardt, Mathijsen, Aogo - Trochowski, Alex Silva, D. Jarolím, Guerrero - Olič, Petrič.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události